رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد؛
شمس‌احسان با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف مسائل پایانه‌ی مسافربری غرب تهران گفت: پایانه‌های مسافربری به‌عنوان درگاه ورودی تهران، روزانه پذیرای ده‌ها هزار مسافر از سراسر کشور و حتی خارج از مرزها است.
کد خبر: ۶۱۹۰۲۱
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۸ - 26September 2023

به گزارش خبرنگار اجتماعی دفاع‌پرس، «زهرا شمس‌احسان» عضو شورای اسلامی شهر تهران در صد هفتاد و نهمین جلسه شورا در تذکر پیش از دستور خود با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف مسائل پایانه‌ی مسافربری غرب تهران با تاکید بر ملاحظات اجتماعی اظهار داشت: پایانه‌های مسافربری بعنوان درگاه ورودی تهران، روزانه پذیرای ده‌ها هزار مسافر از سراسر کشور و حتی خارج از مرزها است و به مثابه‌ی دروازه‌ی شهر و اولین واگویه‌ی شرایط اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی شهر تهران بوده و بینش اولیه‌ی در مورد کلیات شهر در این مکان ایجاد می‌شود.

شمس‌احسان ادامه داد: حسب مشاهدات میدانی و گزارشات واصله‌ی مردمی، آسیب‌های اجتماعی‌ در محدوده پایانه غرب وجود دارند که زیبنده و پسندیده‌ی کلانشهر تهران نیست؛ تنوع، تکثّر و فراوانی این آسیب‌ها به‌گونه‌ای است که نام بردن از آن در صحن علنی شورای اسلامی شهر مناسب نبوده و حتماً اعضای شورای شهر، به‌عنوان شهروند تهرانی این آسیب‌ها را دیده و شنیده اند.

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران افزود: در برخورد اول، احساس آرامش و امنیت در ورودیِ شهر تهران از مسافران سلب شده و تنش‌ها و ناهنجاری‌ها موجب تضعیف حرمت نفس شهروندان خواهدشد. این شرایط در طول شب و با کاهش نظارت‌های بیرونی، تشدید شده و به میدان مشاهده‌ مستقیم افراد وارد می‌شود.

وی گفت: پایانه‌های مسافربری، ماهیتاً امکان ورود آسیب به شهرها را تسهیل می‌کنند و پایانه‌غرب نیز به‌دلیل شرایط ویژه و حجم تردد، بیشتر در معرض این چالش‌ها است؛ لذا اقدامات ایجابی و سلبی موجود در این پایانه و نحوه‌ مدیریت آن، پاسخگوی این مسئله نبوده و عملاً نیاز به بازاندیشی در لایه‌های مختلف مدیریتی به ویژه از منظر کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد. تداخل عملکردی و عدم هماهنگی سازمان ها و دستگاه های متولی در عدم تدبیر وضع موجود نقش داشته است.

شمس‌احسان اظهار داشت: از شهردار تهران انتظار می‌رود ضمن تعیین تکلیف در خصوص نحوه‌ی مدیریت آسیب‌های این مجموعه، گزارشی از فرایند ساماندهی مسائل فوق‌الذکر را در صحن شورا ارائه کند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار