ویژه برنامه نشست «تبیین دستاوردهای دفاع مقدس» در جهاددانشگاهی کرمان برگزار شد.
کد خبر: ۶۱۹۰۶۲
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۱ - 26September 2023

نشست «تبیین دستاوردهای دفاع مقدس» در جهاددانشگاهی کرمان برگزار شد

به گزارش دفاع‌پرس از کرمان، دکتر «مهدی بازمانده» رئیس جهاددانشگاهی استان کرمان در این ویژه برنامه، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: جهاددانشگاهی در دوران دفاع مقدس اقدامات غرورانگیزی را انجام داده و جهادگران و جوانان متخصص این نهاد انقلابی به خوبی توانستند در این برهه از تاریخ در سطوح مختلف فرهنگی، ستادی و عملیاتی- پژوهشی مشارکت کنند.

وی با بیان اینکه در زمان جنگ، همه کشورهای غربی و آمریکا با تمام وجود، عراق را پشتیبانی و ایران را تحریم کرده بودند، افزود: خوشبختانه جهاددانشگاهی توانست پروژه‌های بزرگ نظامی را اجرایی و گره از کار جبهه و جنگ باز کند.

دکتر بازمانده، راه‌اندازی مجدد خط تولید موشک کاتیوشا، ساخت مین‌های هوایی، بهینه‌سازی و به‌روز کردن سیستم ناوبری هواپیماهای شکاری اف ۵، رمزگشایی از مخابرات دشمن و ... را از جمله پروژه‌های نظامی انجام شده توسط جهاددانشگاهی در دوران دفاع مقدس ذکر کرد.

رئیس جهاددانشگاهی استان کرمان گفت: تفکر جهادی تفکر ارزشمندی است که می‌تواند ما را به قله عزت و سربلندی برساند و جوانان متخصص و متعهد ما با این تفکر در حوزه‌های علمی و پژوهشی در این زمان از تاریخ نیز به خوبی درخشیدند و برای همیشه در تاریخ ثبت شدند.

الگوی حاج قاسم شهدا بودند که نام شهید سپهبد حاج قاسم ماندگار شد

 در این نشست همچنین سردار«محمدرضا حسنی سعدی» آزاده سرافراز دوران دفاع مقدس و همرزم شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی به بیان خاطراتی از هشت سال جنگ تحمیلی پرداخت و افزود: یکی از مؤلفه‌های بسیار مهم در دوران دفاع مقدس و بعد از آن، رهبری است و از مؤلفه های دیگر می توانیم فرماندهی و مدیریت را ذکر کنیم.

وی ادامه داد: آن زمان نظامیانی که در آمریکا دوره خلبانی و آلمان غربی دوره جنگ‌های پیاده را دیده بودند و یک عمر درس خوانده و آموزش دیده بودند، جلوی امام زانو می‌زدند و امام فرمان نظامی صادر می‌کردند.

مدیر گلزار بین‌المللی شهدای کرمان افزود: امام خمینی (ره) به خاطر اخلاص، صداقت، پاکی و نفس حقی که داشتند، باعث می‌شد رزمندگان، فرماندهان نظامی و مردم فرامین ایشان را گوش دهند و با عشق انجام دهند.

این آزاده دفاع مقدس با بیان دستاوردهای جمهوری اسلامی و اینکه باید قدر این خدمات را دانست، ادامه داد: الگوی حاج قاسم هم امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری، شهید حاج یونس زنگی آبادی، مغفوری، یوسف الهی و پدر و مادر ایشان بود و با این الگوها بودند که نام شهید سپهبد حاج قاسم ماندگار شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها