مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان؛
«رضایی» با بیان اینکه یادواره شهدا خنثی کننده اقدام های دشمن است از برگزاری یادواره شهدا در ۶۰۲۰ مدرسه استان در سال تحصیلی جدید خبر داد.
کد خبر: ۶۱۹۰۷۰
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۴ - 26September 2023

یادواره شهدا خنثی کننده اقدام های دشمن است/ برگزاری یادواره شهدا در ۶۰۲۰ مدرسه استان کرمان

به گزارش  دفاع‌پرس از کرمان، «رضا رضایی» مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان در یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموز شهرستان بافت با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و هفته دفاع مقدس اظهار داشت: اوج فرهنگ ایثار و شهادت در دفاع مقدس خود را نشان داد و در طول دوران پس انقلاب هم بارها شاهد بوده ایم که این فرهنگ بسیاری از تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده است.

وی لازمه توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه را برنامه ریزی دقیق دانست و خاطرنشان کرد: وجود امکانات سخت افزاری به تنهایی نمی تواند اهداف را محقق سازد بلکه باید در زمینه تولید محتوا و انتقال رشادت های دلیرمردان و رزمندگان به جوانان کاری گسترده تر انجام شود.

رضایی به نقش مهم آموزش و پرورش در ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد و بیان داشت: آموزش و پرورش مورد هجمه یک شبیخون فرهنگی است از این رو باید به درستی در این فضا را مدیریت و دانش آموزان و جوانان را با ایثار، فداکاری، از خودگذشتگی و جانفشانی های رزمندگان اسلام آشنا کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به برگزاری یادواره شهدا در بیش از ۶ هزار مدرسه استان در طول سال تحصیلی جدید تاکید کرد: معلمان باید افتخارات ارزشمند دوران دفاع مقدس را برای دانش آموزان تشریح و تبیین کنند.

رضا رضایی با بیان اینکه برای رسیدن به قله های دانش و پیشرفت که مد نظر مقام معظم رهبری است باید تلاش و همت کنیم و باید آنچه که در توان داریم در طبق اخلاص بگذاریم، اظهار کرد: شما دانش آموزان از ایام آغازین سال تحصیلی با تلاش، همت و پشتکار آغازی را داشته باشیم تا قله های پیشرفت را بالا رفته و پرچم افتخار را به اهتزاز درآورید.

وی خطاب به دانش آموزان گفت: شما پیشران جامعه ای هستید که نیاز است در این جامعه دانش بنیان که در گام دوم انقلاب از آن یاد شده حرکت تحولی را ایجاد کنید و در چهل و سومین سالگرد دفاع مقدس و در گام دوم با استحکام قدم بردارید و در راه اعتلا و دانش افزایی و تحکیم نظام جمهوری اسلامی ایران قدم بردارید.

رضایی اضافه کرد: باید دشمن بداند با چه نسلی روبرو است و اگر زمانی هشت سال جنگ تحمیلی را رقم زدند و چیزی عایدشان نشد از برکت وجود جوانانی بود که در پرشورترین دوران زندگیشان با آن ها وارد نبرد شدند و اکنون دشمنان با افکار پلید خود به دنبال نفوذ در جامعه جوان ما هستند و شما هستید که با فکر و اندیشه و الگویی که از شهدا گرفتید می توانید نقش آفرینی کنید و نقشه دشمن را برآب کنید.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان تاکید کرد: اگر دشمن به تفکر و اعتقاد شما نقطه زنی می کند شما باید با اقتدار و محکم در برابر دشمن بایستید و اگر دشمن بر روی دختران و مادران و خانواده ایرانی انگشت گذاشته و مواردی را اشاعه می دهد که مردود است باید شما محکم بایستید و راه و روش و سیر و سلوک شهدا را بیاموزید و در مقابل آن ها مثل هشت سال دفاع مقدس که جوانان ایستادند بایستید.

رضایی خاطر نشان کرد: هر کدام از دانش آموزان یک دنیا هستند و ما می توانیم از این مدارس ایرانی قوی بسازیم و این شهدا نظاره گر این سیر و سلوک ها هستند و حامی و هدایتگر شما هستند به شرطی که یاد و راه آن ها را فراموش نکنید.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه دشمن با حجاب و عفاف وارد عرصه شده است گفت: با توجه به نقش مادران در تربیت نسلی مجاهد و ایثار گر دشمن روی مادران ما را نشانه گرفته زیرا حجاب و عفاف پایه و اساس نظام اسلامی ایران است.

رضا رضایی با بیان اینکه دشمن دست از دشمنی خود بر نخواهد داشت گفت: فرزندان ایران اسلامی با آگاهی و بصیرت کار خواهند کرد که دشمن این آرزوی خود را به گور ببرد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار