ما متحدیم/ نماینده ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی کرمان خبر داد؛

رتبه اول راهیان نور دانشگاه‌های کشور برای علوم پزشکی کرمان

حجت‌الاسلام «عارفی» از کسب رتبه اول کشور در راهیان نور برای این دانشگاه خبر داد.
کد خبر: ۶۱۹۰۷۵
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۶ - 26September 2023

رتبه اول راهیان نور دانشگاههای کشور برای علوم پزشکی کرمان

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از کرمان، حجت‌الاسلام «علی عارفی» نماینده ولی‌فقیه در دانشگاه علوم پزشکی کرمان در نشست خبری امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در بخش فرهنگی در راهیان نور در بین تمام دانشگاه‌های کشور، مقام اول کشور را کسب کرده‌ایم.

وی بیان داشت: برای اساتید، دانشجویان و کارمندان دوره‌های ضمن خدمت و دوره‌های اموزشی، دوره‌های بصیرت افزایی اردو‌های بسیج و دوره‌های هم افزایی استادان و اردو‌های دانش افزایی و بصیرت افزایی نیز برگزار شده است.

عارفی با اشاره به اینکه اولین بنیانگذار طرح رویش در کشور هستیم، ادامه داد: اکنون این طرح ملی شده و ما این طرح را در دانشگاه علوم پزشکی طراحی کردیم که دانشجویان جدید الورود را در این طرح با شرکت در کلاس‌های خاص استعداد یابی می کنیم.

وی بیان کرد: ایجاد فرهنگسرا از دیگر ابتکارات فرهنگی کرمان بوده که برای اولین بار در کشور فرهنگسرای باران را در دانشگاه علوم پزشکی کرمان راه اندازی کردیم و در بخش‌های هنری علمی و فرهنگی فعال است.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: شورا‌های فرهنگی در بیمارستان‌ها نیز حدود ۸ سال فعال است و طرح سلامت معنوی در بیمارستان‌ها اجرا می شود و سلامت معنوی در پرستاری را بعنوان رشته‌ی ارشد مجوز آن را گرفته ایم؛ و جشن‌های ازدواج دانشجویی ما، حتی در دوران کرونا هم با شرایط خاص فعال بوده و بیش از ۲۰۰گروه مجازی تشکیل شده که در حوزه فرهنگی فعالیت می کنند.

حجت الاسلام عارفی تصریح کرد: ما در بخش فرهنگی بسیار موفق بودیم، اما هر قدر در این بخش کار کنیم کم است. دانشگاه علوم پزشکی کرمان‌جز سیاسی‌ترین دانشگاه‌های کشورست و نماد آن فعالیت‌های سیاسی و کانون‌های فرهنگی است و در جریان اعتراضات اخیر ما کمترین تنش را داشتیم.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی کرمان در پایان تصریح کرد: کتابخانه بزرگ‌شهید سلیمانی که ساختمان آن ترکیبی از طرح سنتی و جدید است، در حال ساخته شدن است، اما برای تکمیل آن نیازمند همراهی خیرین هستیم و به کمک ان‌ها در دیار سردار سلیمانی نیاز است.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار