مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خراسان جنوبی:
سرهنگ پاسدار «فلاحی» با بیان اینکه دشمنان با ابزار فضای مجازی و عملیات روانی که با چاشنی دروغ و نیرنگ همراه است به دنبال مدیریت افکار جوانان و نوجوانان است، گفت: باید دستاوردهای دفاع مقدس برای جوانان مطرح و تبیین شود و جوانان بدانند که امروز به برکت خون این شهیدان انقلاب اسلامی و ملت ایران در دنیا حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.
کد خبر: ۶۱۹۶۴۳
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۵ - 28September 2023

دشمن به دنبال مدیریت افکار جوانان و نوجوانان است/ تببین آموزه‌های دفاع مقدس؛ راه نجات و آگاه‌سازیبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از بیرجند، سرهنگ پاسدار «غلامرضا فلاحی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی امروز (پنجشنبه) در مراسم افتتاح نمایشگاه «از ذلت تا عزت» در شهرستان سرایان، به فرمایش امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه مظهر قدرت ایران شهدا هستند اشاره کرد و اظهار داشت: سال‌های دفاع مقدس سال‌های مجد و عظمت تاریخی ملت ایران است.

وی با بیان اینکه ما حادثه‌ای همانند دفاع مقدس را در طول تاریخ این کشور نداریم، بیان داشت: رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس با وحدت، ایمان، اعتقاد قلبی و پیروری از ولایت فقیه در جنگ نابرابر توانستند ابهت توخالی دشمنان را بشکنند و درس بزرگ ایستادگی و مقاومت را به دنیا یاد دهند.

وی با تأکید بر اینکه دفاع مقدس ما سراسر نورانیت، معنویت، حماسه، ایثار و جهاد فی سبیل‌الله بود، تبیین کرد: دفاع مقدس یکی از درخشان‌ترین و مهم‌ترین بخش‌های تاریخ معاصر، حماسه پرشکوه مقاومت ملت بزرگ ایران اسلامی و بخشی از هویت دینی و غیرقابل انکار مردم غیور است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی مطرح کرد: کشورهای بزرگ دنیا با تمام توان خود برای مقابله با ملت و انقلاب اسلامی ایران در برابر این ملت صف‌آرایی کردند اما در نهایت هیچ غلطی نتوانستند کنند و دلاورمردی‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس درس عبرتی برای دشمنان بود که هرگز مردم ایران در مقابل ظلم، تهدید و فشارهای ظالمانه تسلیم نخواهند شد.

سرهنگ فلاحی اضافه کرد: دشمن بعد از ناکامی در جنگ تحمیلی، توطئه‌های مختلفی را بر علیه ایران اسلامی طراحی کرده و باورهای دینی، ارزش‌های اسلامی و ایمان قلبی مردم ایران را با سیاه‌نمایی و ایجاد یأس و ناامیدی در کشور هدف قرار داده و حتی موضوع دفاع مقدس را برای نسل امروز تحریف کرده است.

وی با بیان اینکه دشمنان با ابزار فضای مجازی و عملیات روانی که با چاشنی دروغ و نیرنگ همراه است به دنبال مدیریت افکار جوانان و نوجوانان است، متذکر شد: فکر و ذهن نوجوانان و جوانان ما مورد هجمه دشمن قرار گرفته است و راه نجات این قشر استفاده از آموزه‌های دفاع مقدس، آشنایی آن‌ها با پیشکسوتان و نشان دادن قهرمانان واقعی به آن‌هاست.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی بر ضرورت تبیین و ترویج دستاوردهای دفاع مقدس برای جوانان و نوجوانان تأکید کرد و گفت: باید دستاوردهای دفاع مقدس برای جوانان مطرح و تبیین شود و جوانان بدانند که امروز به برکت خون این شهیدان انقلاب اسلامی و ملت ایران در دنیا حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

سرهنگ فلاحی در پایان خاطرنشان کرد: شهدا از ما انتظار دارند که در مسیرشان محکم و اهل استقامت باشیم، شهدا ابتدا در زندگی شهیدوار رفتار کردند و سپس خدا آن‌ها را انتخاب کرد و اگر کسی بخواهد به چنین مقام والایی برسد و رهرو آن‌ها باشد باید مانند شهدا زندگی کند و به‌ویژه در برهه‌های حساس انقلاب خسته نشود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار