«‌جمشید علی‌محمدی» از شهدای مهر ۱۳۵۹ در جبهه سرپل ذهاب است که پس از جانفشانی‌ها و رشادت‌ها در ١٣ مهر به همراه سایر یارانش به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
کد خبر: ۶۲۰۱۰۹
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۰۲:۴۹ - 03October 2023

شهید «‌علی‌محمدی» گیل‌مرد آسمانی شده در سرپل ذهاببه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از رشت، «جمشید علیمحمدی» در تاریخ پانزدهم اسفند ۱۳۳۶ در محله امین‌الضرب رشت به دنیا آمد.

وی قبل از انقلاب در فعالیت‌های مذهبی همچون شرکت در تظاهرات و پخش اعلامیه‌های حضرت امام خمینی (ره) حضور داشت. بعد از پیروزی انقلاب نیز جزء فعالان تشکل کمیته‌های مردمی و از فعالین مسجد علی‌اکبری امین‌الضرب رشت بود که در احداث کتابخانه و تشکیل تعاونی برای کمک‌های مردمی فعالیت می‌کرد.

علی‌محمدی با شروع جنگ تحمیلی جزء اولین جوانانی بود که جهت اعزام به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل اعلام آمادگی کرد و پس از گذراندن یک دوره آموزشی در سپاه رشت به همراه سایر رزمندگان جهت دفاع از اسلام و انقلاب و ایران در ٧ مهر ۱۳۵۹ از مسجد باقرآباد رشت به منطقه سر پل ذهاب اعزام شد.

خواهر جمشید علی‌محمدی درباره برادرش گفت: جمشید در دوران تحصیل دانش‌آموزی بسیار باهوش و درس‌خوان بود و دیپلم خود را با معدل بالا قبول شد و در دوران نوجوانی و جوانی در هیئت‌های مذهبی حضور فعالی داشت.

وی با بیان اینکه برادر شهیدش هم‌زمان با شروع انقلاب همواره در تظاهرات شرکت می‌کرد، بیان کرد: شهید علی‌محمدی در کمیته‌های مردمی برای کمک به مردم حضور داشت و کتابخانه و تعاونی در محل زندگی خود تأسیس کرد.

این خواهر شهید ادامه داد: با شروع جنگ تحمیلی در ۷ مهرماه سال ۱۳۵۹ به همراه جمعی از دوستان خود به فرمان رهبر انقلاب لبیک گفت و به جبهه‌های حق علیه باطل شتافت و در ۱۳ مهر ۱۳۵۹ در منطقه سرپل ذهاب به آرزوی قلبی خود رسید و به مقام رفیع شهادت نائل شد و پیکر پاکش به همراه ۱۲ تن از دوستانش در میان انبوه مردم شهیدپرور در تازه‌آباد رشت به خاک سپرده شد.

وی با بیان اینکه شهید علیمحمدی در وصیت‌نامه‌اش همواره به تقوای الهی، کمک به نیازمندان، حفظ ارزش‌های اسلام و انقلاب، اطاعت از رهبر انقلاب و ادامه راه شهدا و بر ایستادگی در برابر ظلم و حمایت از مظلومین تأکید داشته است.

وی خاطرنشان کرد: این شهید همواره زیر لب این آیه شریفه را زمزمه می‌کرد: «هرگز کسانی را که در راه خدا کشته شدند مرده مپندارید؛ بلکه زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند».

جمشید علی‌محمدی از شهدای مهرماه ۱۳۵۹ در جبهه سرپل ذهاب است که پس از جانفشانی‌ها و رشادت‌ها در ١٣ مهر به همراه سایر یارانش به مقام رفیع شهادت نائل آمد و در میان انبوهی از مردم انقلابی ولایت مدار در گلزار شهدای تازه‌آباد رشت به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار