استاندار گیلان:

پیرغلامان حسینی مدال سرخ تشیع را به گردن دارند

عباسی با بیان اینکه سالیان سال است که منتظر چنین روزی بودیم و سرانجام اجلاس بیستم به گیلان رسید، گفت: پیرغلامان و خادمان حسینی مدال سرخ تشیع را به گردن دارند؛ لذا قدردان این برکت و نعمتی هستیم که خداوند به واسطه میزبانی از شما‌ها نصیب ما کرده است.
کد خبر: ۶۲۰۷۴۱
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۱ - 04October 2023

پیرغلامان حسینی مدال سرخ تشیع را به گردن دارندبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از رشت، «اسدالله عباسی» استاندار گیلان شب گذشته در افتتاحیه بیستمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی که در زیباکنار رشت برگزار شد، ضمن قدردانی از حضور ذاکران و مداحان و شاعران پیشکسوت و پیرغلامان حسینی در استان گیلان، اظهار داشت: مردم گیلان مردمانی معتقد و متدین و انقلابی هستند که در طول تاریخ هیچگاه در برابر ستمگران و زورگویان تسلیم نشدند؛ در آن زمان که خلفای بنی امیه و بنی عباس با شمشیر می‌خواستند این مردم را تسلیم کنند، تسلیم نشدند و مقاومت کردند و پناهگاه امامزادگان شدند.

استاندار گیلان با اشاره به پایه گذاری آل بویه و علویان در این دیار و اهتزاز پرچم سرخ تشیع در سرزمین ایران، تصریح کرد: گیلان دیار میرزا کوچک خان جنگلی است که در برابر دو ابرقدرت انگلیس و شوروی تسلیم نشد و در برابر حکومت مرکزی آن زمان ایستاد و بنا به فرموده رهبر انقلاب، مینیاتوری از حکومت اسلامی را در گیلان تشکیل داد و با دشمنان اسلام و ایران مبارزه کرد.

وی با بیان اینکه امروز به دیار آیت الله بهجت (ره) آمده اید، افزود: گیلان هشت هزار شهید سرافراز را تقدیم اسلام و انقلاب کرده و در جریان فتنه ۸۸ هم شاهد خلق حماسه هشتم دی بودیم که لبیک مردم گیلان به ولایت بود.

عباسی با اشاره به اینکه پدرم از ذاکرین اهل بیت (ع) بود و با سینه زنی و مداحی و مرثیه سرایی تربیت پیدا کردم، خاطرنشان کرد: نفس قدسی مداحان و پیرغلامان حسینی توانست خون امام حسین (ع) را در وجود امت اسلام به جریان بیندازد.

این مسئول با اشاره به حضور همه اقوام و مذاهب در راهپیمایی اربعین امسال، تاکید کرد: سالیان سال است که منتظر چنین روزی بودیم و سرانجام اجلاس بیستم به گیلان رسید، زیرا گیلان هم در زنده نگه داشتن راه امام حسین و اهل بیت (ع) سهم دارد.

استاندار گیلان تقارن هفته وحدت و ولادت با سعادت نبی مکرم اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) با برگزاری اجلاس تجلیل از پیرغلامان حسینی را مبارک دانست و متذکر شد: گیلان نماد وحدت اقوام و مذاهب است و همه در کنار هم با عشق امام حسین و اهل بیت زندگی عزتمندانه و شرافتمندانه داریم. در واقع مبانی دینی و فرهنگی و انقلابی ما برگرفته از نهضت و مکتب پیامبر (ص) و امام حسین (ع) است.

وی با بیان اینکه پیرغلامان و خادمان حسینی مدال سرخ تشیع را به گردن دارند، تصریح کرد: شما این معنویت و نورانیت را نسل به نسل ادامه دادید؛ مردم گیلان ۳۱ سال دیگر باید منتظر چنین مراسمی باشند و لذا قدردان این برکت و نعمتی هستیم که خداوند به واسطه میزبانی از شما نصیب ما کرده است.

عباسی با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: رهبری افق آینده امت اسلامی را نشان دادند و دشمنان اسلام و انقلاب را مشخص کردند لذا باید حول محور قرآن و آموزه‌های دینی و مکتب اهل بیت (ع) دشمنان را شکست دهیم به قله‌های پیروزی برسیم.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار