آیت الله آملی لاریجانی:
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: شهدا با گذشتن از تمام هستی خود، علاوه بر نشان دادن راه سعادت، عزت و سرافرازی را برای نظام اسلامی به ارمغان آوردند.
کد خبر: ۶۲۰۹۰۶
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۱ - 04October 2023

شهدا عزت و سرافرازی را برای نظام اسلامی به ارمغان آوردندبه گزارش دفاع‌پرس از ساری، مراسم سیزدهمین سالگرد ارتحال آیت الله «سید موسی صالحی» و یادواره شهدای والامقام روحانی شهرستان ساری امروز در امامزاده یحیی (ع) ساری برگزار شد.

آیت الله «صادق آملی لاریجانی» رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این مراسم با بیان اینکه، انقلاب اسلامی ایران مدیون خون پاک شهدا است، اظهار داشت: شهدا با نثار جان شیرین و خون پاک خود، عزت و سرافرازی را برای نظام اسلامی به ارمغان آوردند.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: انقلاب اسلامی ایران مرهون عالمان وارسته‌ای است که در جهت اعتلای دین مبین اسلام و تربیت انسان‌های صالح، تلاش شبانه روزی داشتند.

وی با بیان اینکه، امام راحل راه را برای روحانیون جوان گشودند و طلاب در رعایت تقوی و وظیفه ارشاد به دیگران مسئولیت بسیار سنگینی بر دوش دارند، گفت: شهدا با گذشتن از تمام هستی خود، علاوه بر نشان دادن راه سعادت، عزت و سرافرازی را برای نظام اسلامی به ارمغان آوردند.

آیت الله آملی لاریجانی ادامه داد: شناخت نعمت خداوند یکی از بزرگترین نعمت‌های الهی برای انسان است و سرمایه‌های انسانی نیز جزء بزرگترین سرمایه الهی برای یک ملت است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اذعان داشت: شهدای روحانی از بزرگترین سرمایه ملت هستند و هر کسی توان درک شهید و شهادت را ندارد.

وی ادامه داد: در آیات قرآن، حق تعالی خود را مالک تمام جان‌ها می‌داند و این یک مفهوم عادی در بر ندارد.

آیت الله صادق آملی لاریجانی با بیان اینکه کلماتی در قرآن جاری می‌شود که باید نسبت به آن‌ها تامل کرد و حب خداوند یک امر معمولی نیست، گفت: تعبیر «فوز عظیم» در قرآن در موارد خاص دیگری بیان می‌شود و آن اینست که خداوند از کسی رضایت کامل داشته باشد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: آیت الله صالحی عالم وارسته‌ای بود که در جهت کسب رضای خداوند متعال و همچنین علوم و معارف اسلامی تلاش شبانه روزی داشتند و در نهایت نیز در راه اعتلای دین مبین اسلام به ملکوت اعلی پیوست.

وی خاطرنشان کرد: آثار محبت خداوند تنها در برخی از انسان‌ها که در مسیر مجاهدت تلاش دارند، نمایان می‌شود و آیت الله صالحی در زمره این افراد بود.

اتتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار