فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اراک:

اعزام ۳۰۰ دانش‌آموز اراکی به مناطق عملیاتی جنوب

سرهنگ مهجوری گفت: ۳۰۰ دانش آموز دختر از شهرستان اراک در قالب دومین کاروان از اردوی راهیان نور، امروز عازم مناطق عملیاتی جنوب شدند.
کد خبر: ۶۳۰۳۱۷
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۵ - 13November 2023

اعزام ۳۰۰ دانش‌آموز اراکی به مناطق عملیاتی جنوب

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از اراک، سرهنگ پاسدار محمد مهجوری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اراک، امروز در آئین بدرقه دومین کاروان از مرحله اول اعزام راهیان نور دانش‌آموزی شهرستان اراک اظهار داشت: در این مرحله ۳۰۰ نفر از دانش‌آموزان دختر ناحیه یک آموزش‌و پرورش شهر اراک به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می‌شوند.

وی افزود: تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و آشنایی دانش‌آموزان با ارزش‌های دفاع مقدس، به عنوان رویکرد محوری اجرای اردوی راهیان نور است و این کاروان به مدت چهار روز از یادمان‌های دفاع مقدس در مناطق عملیاتی جنوب بازدید می‌کنند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اراک راهیان نور را بهترین فرصت برای جهاد تبیین دانست و تصریح کرد: برگزاری رزمایش فرهنگی در یادمان شهدا، برگزاری سابقات فرهنگی و روایتگری با هدف تبیین دستاوردها و ارزش‌های دوران دفاع مقدس از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده در این اردوها است که توسط خود دانش‌آموزان اجرا می‌شود.

سرهنگ پاسدار مهجوری با اشاره به جنگ ترکیبی دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت: استکبار جهانی تلاش دارد تا با ایجاد فتنه و استفاده از جنگ‌های ترکیبی و نرم، افکار نسل جوان ما را هدف قرار داده است که این راهیان نور یکی از برنامه‌های شاخص و اثربخش در حوزه فرهنگی و معارف تربیتی است.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار