دفاع‌پرس گزارش می‌دهد؛
مردم سراسر دنیا امروز با مشاهده جنایت‌ها و کشتار‌های مردم فلسطین توسط نظامیان صهیونیست در جنگ غزه دیگر داستان‌های دروغین و فریبنده این رژیم را نخواهند پذیرفت و این موضوع یعنی رژیم صهیونیستی در نبرد رسانه‌ای با محور مقاومت شکست بزرگی را دریافت کرده است.
کد خبر: ۶۳۱۲۰۵
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۰۳:۱۵ - 18November 2023

شکست رژیم صهیونیستی در نبرد رسانه‌ایگروه بین‌الملل دفاع‌پرس: در حالی امروز وارد ششمین هفته انجام موفقیت‌آمیز و غافلگیرکننده عملیات «طوفان‌الاقصی» شدیم که هر لحظه بر ابعاد مختلف تجاوزات و جنایت‌های این رژیم سفاک و کودک‌کش علیه مردم مظلوم و بی‌دفاع غزه افزوده می‌شود. جنایاتی که سربازان ارتش رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه و به‌بهانه مبارزه با رزمندگان گروه‌های مقاومت اسلامی فلسطین آغاز کردند، ولی در عمل شاهد هستیم که قتل‌عام و نسل‌کشی مردم این باریکه در حال انجام است.

البته هرچند رژیم صهیونیستی در نخستین روز از انجام عملیات «طوفان‌الاقصی» که به دنبال غافلگیری و شکست بزرگ اطلاعاتی و امنیتی که از رزمندگان گروه‌های مقاومت اسلامی فلسطین دریافت کرد تا حدودی موفق شد تا با کمک رسانه‌های زنجیره‌ای غربی دست به مظلوم‌نمایی برای مردم دنیا با هدف جلب حمایت‌ها و پشتیبانی‌های جهانی بزند، اما اندکی بعد از آغاز حملات وحشیانه و جنایت‌آمیز خود به غزه و کشتار و قتل‌عام مردم این باریکه با موجی بزرگ و عظیم از مخالفت‌ها اعتراضات منطقه‌ای و جهانی روبرو شد.

میزان کشتار و جنایت‌های رژیم صهیونیستی در هفته‌های اخیر آنقدر وحشتناک و جنون آمیز بوده است که شاهد بلند شدن صدای اعتراضات مردم و مقامات کشور‌های دوست و همپیمان رژیم صهیونیستی ازجمله آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، ایتالیا و استرالیا را هم درآورده است. بر همین اساس هم شاهد هستیم که در هفته‌ها و روز‌های اخیر راهپیمایی‌ها و تظاهرات‌های بسیار بزرگ و عظیم اعتراضی علیه رژیم صهیونیستی در این کشور‌ها برگزار شده و هم اکنون نیز در حال برگزاری است.

حال به حوزه بازتاب و انتشار اخبار و گزارش‌های مربوط به تحولات جنگ غزه و درگیری بین رژیم صهیوینستی و گروه‌های مقاومت اسلامی فلسطین در رسانه‌های منطقه‌ای و جهانی می‌پردازیم. بر همین اساس باید بگوییم که با توجه به اینکه جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه و کشتار مردم این باریکه آنقدر بزرگ و عظیم است که دیگر رسانه‌های غربی همسو با این رژیم این توانایی را ندارند که از عملکرد این رژیم در جنگ غزه حمایت و پشتیبانی کنند.

موضوع مهم و قابل توجه دیگر در این میان این است که ارتش رژیم صهیونیستی در ۴۰ روز اخیر شمار فراوانی از اماکن غیرنظامی شامل ساختمان‌های مسکونی، مدارس و بیمارستان‌ها را مورد هدف و بمباران هواپیما‌های جنگنده خود قرار داده است. امری که موجب شده تا ضمن اینکه آسیب‌های جدی و فراوانی به این اماکن وارد شود تعداد زیادی از مردم و مجروحان غزه به شهادت برسند. موضوعی که موجب خشم و اعتراضات فراوانی در میان مردم کشور‌های مختلف جهان شده است.

از طرف دیگر، سران و مقامات و همچنین فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی از زمان آغاز جنگ غزه تا امروز همواره بر وجود مراکز فرماندهی و عملیاتی در زیر امکان غیرنظامی غزه ازجمله در بیمارستان‌ها، مدارس و ساختمان‌های مسکونی اشاره می‌کردند. این در حالی است که بعد از بمباران و تصرف شماری از این اماکن چیزی خاصی در پیدا نکردند. موضوعی که موجب شد تا شاهد وارد شدن فشار‌های فراوانی بر روی ارتش رژیم صهیوینستی باشیم.

با توجه به این رویداد‌ها و حوادثی که در سرزمین‌های اشغالی و جنگ میان رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت اسلامی روی داده و همچنان هم درحال روی دادن است باید با اطمینان به این نکته بسیار مهم و اساسی اشاره کنیم که هم اکنون این رژیم اشغالگر و نامشروع در کنار شکست امنیتی و اطلاعاتی در حوزه رسانه نیز شکست سخت و سنگینی را از گروه‌های مقاومت اسلامی فلسطین و درکل از محور مقاومت دریافت کرده است.

این در حالی است که رژیم صهیونیستی از ابتدای اشغال سرزمین‌های فلسطینی در سال ۱۹۴۸ تا امروز همواره از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های فراوان و نامحدود رسانه‌های منطقه‌ای و غربی همسو با خود برخوردار بوده است تا جایی که توانسته بودند پیرامون تمامی درگیری‌ها و جنگ‌هایی که با مردم فلسطین و لبنان دارند افکار عمومی را قانع کرده و مانع از ایجاد و شکل‌گیری اجماع جهانی علیه اقدامات خصمانه و کشتار مردم منطقه علیه خود شوند.

در پایان باید به این مهم اشاره کرد که همانگونه که تاریخ و سیر تحولات منطقه به دو بخش قبل و بعد از انجام عملیات موفقیت‌آمیز و غافلگیرکننده «طوفان‌الاقصی» تقسیم می‌شود، جایگاه رژیم صهیونیستی نیز در نزد افکار عمومی منطقه و جهان نیز بعد جنایات و کشتار‌های مردم غزه به پایین‌ترین سطح خود در تاریخ تنزل پیدا کرده است که این موضوع شرایط را برای ادامه تعامل این رژیم اشغالگر در سطح جهان و مجامع بین‌المللی بسیار سخت و دشوار خواهد کرد.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار