یادداشت/ سیروس فتح‌اله
اهالی غزه با وجود اینکه در معرض بمباران هوایی و حملات توپخانه‌ای صهیونیست‌ها قرار دارند، اما درعین مظلومیت با اقتدار در برابر رژیم کودک‌کش صهیونیستی مقاومت می‌کنند تا به دنیا ثابت کنند که صاحبان اصلی این سرزمین آن‌ها هستند.
کد خبر: ۶۳۱۷۱۶
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۰۳:۴۶ - 20November 2023

«غزه» مقتدرِ مظلومگروه بین‌الملل دفاع‌پرس- سیروس فتح‌اله؛ بیش از ۴۰ روز از عملیات «طوفان‌الاقصی» می‌گذرد؛ عملیاتی که نه‌تن‌ها صهیونیست‌ها بلکه جهانیان را غافل‌گیر و حیرت زده کرد و این عملیات چنان ضربه‌ای به دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی رژیم صهیونیستی وارد کرد که طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی قابل ترمیم نیست.

به اذعان صهیونیست‌ها در جریان این عملیات، نزدیک به ۱۲۰۰ نفر از شهرک‌نشین‌های مسلح به هلاکت رسیده و حدودا ۲۲۰ نفر از آن‌ها نیز به اسارت گروه‌های مقاومت درآمدند؛ گفته می‌شود برخی از فرماندهان ارشد نظامی صهیونیست‌ها نیز در بین اسرا حضور دارند.

اما در ادامه رژیم صهیونیستی برای اینکه از بار فشار روانی این شکست غیرقابل ترمیم کم کند، در اقدامی غیرانسانی و ددمنشانه به بمباران هوایی مناطق مسکونی، مراکز مذهبی، آموزشی و درمانی روی آورد؛ اقدامی که نه‌تن‌ها تاکنون دستاوردی برای صهیونیست‌ها در برنداشته است، بلکه وجهه و خوی وحشیگرانه آن‌ها را بیش از پیش در نزد افکار عمومی جهان نمایان ساخته است.

چون طبق آمار‌هایی که تاکنون از سوی وزارت بهداشت غزه اعلام شده است، بیش از ۱۲ هزار نفر از شهروندان مظلوم غزه در جریان بمباران‌های بی‌امان صهیونیست‌ها به خاک خون کشیده شده و بیش از ۳۰ هزار نفر نیز مجروح شده‌اند.
البته شکستی که صهیونیست‌ها از گروه‌های مقاومت اسلامی مخصوصا حماس متحمل شده‌اند، آنقدر سنگین و غیرقابل ترمیم است که سران این رژیم علی‌رغم هشدار‌های بین‌المللی به نسل‌کشی در نوار غزه، به بهانه آزادی اسرای خود و نابودی حماس، اقدام به حمله زمینی به نوار غزه کردند.

هشدار‌هایی به صهیونیست‌ها نسبت به حمله زمینی به غزه داده شده بود که این نبرد برای آن‌ها آسان نخواهد بود؛ کما اینکه گزارش‌های گروه‌های مقاومت از میدان نبرد نشان می‌دهد، نیرو‌های مقاومت اسلامی از فاصله صفر تانک‌ها، نفربر‌ها و سایر تجهیزات صهیونیست‌ها را مورد هدف قرار می‌دهند و در کسری از ثانیه به پناهگاه‌های خود باز می‌گردند که این اقدام صهیونیست‌ها سردرگم و جنگ را برای آن‌ها سخت کرده است.

همه ما می‌دانیم که حماس مثل اسرائیلی‌ها از ارتش کلاسیک برخوردار نیست که توپخانه، تانک، نفربر و نیروی هوایی داشته باشد و همه ما می‌دانیم که حماس مثل اسرائیلی‌ها نیست که از طرف آمریکایی‌ها که بزرگترین صادرکننده تسلیحات نظامی در جهان هستند، همه‌جانبه حمایت شود، اما حماس این اقتدار و شجاعت را چگونه کسب کرده است؟ مگر نوارغزه که حماس در آن حضور دارد، سال‌ها در محاصره زمینی، هوایی و دریایی قرار نداشت! بله حماس فقط یک گروه نیست که تمام شود، حماس یک ائدولوژی است و با شهادت حماسی‌ها این ائدولوژی بیشتر تقویت می‌شود و همین نیرو‌ها با اقتدار در میدان در فاصله صفر با تروریست‌های اسرائیلی مبارزه می‌کنند و همزمان نیز سرزمین‌های اشغالی را موشک‌باران می‌کنند.

هر چند در این نبرد نه‌تن‌ها هیچ کشوری برای نیرو‌های مقاومت سلاح ارسال نمی‌کند، بلکه هیچ راهی برای رساندن سلاح و مهمات برای آن‌ها نیز وجود ندارد و همه راه‌های زمینی و دریایی بسته است، پس نبرد در غزه در شرایطی به پیش می‌رود که هیچ راهی برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه وجود ندارد؛ غزه در محاصره کامل ارتش اسرائیل است؛ هرگونه ورود و خروج کالا به این منطقه کنترل می‌‍شود.

علاوه بر این، بدون اجازه اسرائیلی‌ها هیچ انسانی قادر به ورود یا خروج از منطقه غزه نیست. در نتیجه اگر فرد یا افرادی بخواهند از یک نقطه جهان برای کمک به نیرو‌های مقاومت خود را به غزه برسانند و در جنگ علیه اسرائیلی‌های کودک‌کش مشارکت کنند، غیرممکن است؛ اما با این وجود مقاومت مردم فلسطین در برابر دشمن صهیونیستی ادامه دارد.

درحالی که همه جا در غزه منطقه جنگی است و همه در معرض حملات هوایی و زمینی اسرائیلی‌ها قرار دارند؛ اما نمی‌خواهند، سرزمین خود را رها کنند؛ آن‌ها خوب می‌دانند که اگر سرزمین خود را ترک کنند، طرح افراط‌گرایان اسرائیلی به ثمر خواهد نشست؛ طرحی که می‌خواهد مردم غزه را مجبور کند تا از غزه خارج و به صحرای سینای مصر منتقل شوند تا اسرائیلی‌ها بتوانند غزه را به سرزمین‌های اشغالی خود اضافه و یهودیان اسرائیلی را برای زندگی به این منطقه منتقل کنند.

اما اسرائیلی‌ها هرگز نخواهند توانست طرح شوم خود را سال‌هاست با حمایت دولت‌هایی مثل دولت انگلیس، فرانسه و آمریکا پیش می‌برند، به سرانجام برسانند؛ چون عملیات طوفان‌الاقصی بار دیگر مظلومیت مردم فلسطین و مسأله فلسطین را بر سر زبان‌ها آورد تا جهان به داد این مردم شریف برسند و برای همیشه مانع تداوم جنایات صهیونیست‌ها علیه آن‌ها شوند.

همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی در جریان بازدید از آخرین دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه تاکید کردند که «شکست رژیم صهیونیستی در غزه، یک واقعیت است و پیشروی و ورود به داخل بیمارستان‌ها و یا خانه‌های مردم، پیروزی نیست، زیرا پیروزی به معنای شکست دادن طرف مقابل است که رژیم صهیونیستی تاکنون نتوانسته است به آن دست یابد و در آینده هم نخواهد توانست.»

انتهای پیام/ ۴۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار