در مراسم تقدیر از ملی‌پوشان کشتی؛
فرمانده کل سپاه گفت: جنگ غزه به اذن خداوند به پیروزی فلسطینی‌ها منجر می‌شود؛ اما چهره کریه آمریکایی‌ها هم که به دروغ حرف از دفاع از حقوق بشر می‌زنند با کشتار نوزادان در بیمارستان‌ها آشکار شد.
کد خبر: ۶۳۲۰۱۶
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۹ - 20November 2023

اگر تانک‌های اسرائیلی به خیابان‌ها بیایند مثل گندم دانه دانه چیده می‌شوند/یاد ۱۵۰۰ شهید جامعه کشتی فراموش نمی‌شودبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم تقدیر از ملی‌پوشان کشتی از آن به عنوان یکی از دلنشین‌ترین جلساتی که در آن حضور یافته یاد و از این جهت از «علیرضا دبیر» رئیس فدراسیون کشتی تشکر کرد.

سردار سلامی در ادامه با بیان اینکه جامعه ورزش کشور بخش مهمی از شخصیت کشور ما است، افزود: کشور‌ها را همیشه با ستارگان‌شان می‌شناسند؛ شخصیت‌هایی که نام یک کشور را جهانی می‌کنند، پرچم‌ها را به اهتزاز درمی‌آورند، سرود کشور را می‌نوازند و بازخوانی می‌کنند. آن‌ها عصاره‌ای از یک ملت هستند که به میدان می‌روند و سازنده بخش مهمی از عظمت، بزرگی و شخصیت یک کشور هستند. کسانی هستند که در دیدگاه جامعه و جهان فاتح قله‌های بزرگ هستند، شخصیت‌های آرمانی که مخصوصاً جوانان کشور دوست دارند در جای آن‌ها قرار بگیرند.

فرمانده کل سپاه با یادآوری اینکه یکی از آرزو‌های نوجوانان و جوانان همه کشور‌ها این است که به جایگاه ورزشکاران کشورشان نزدیک شوند، گفت: ورزشکاران محبوب‌ترین اقشار هر جامعه‌ای هستند و دلیل این امر این است که قهرمانان ورزشکار با تحمل سختی‌ها و تلاش‌ها و تمرینات فوق طاقت یک انسان می‌توانند در میادین بین‌المللی بدرخشند و در یک رقابت سخت نام یک کشور را پرآوازه کنند.

وی در ادامه افزود: خیلی از کشور‌ها به واسطه ورزشکاران‌شان مورد احترام هستند. در لبنان مرسوم است هر خانواده‌ای که دوست دارد یک کشور پیروز شود، پرچم آن کشور را از پنجره خانه‌اش آویزان می‌کند و ما دیدیم که در جریان جام جهانی ۹۸ فقط پرچم دو کشور ایران و برزیل از خانه‌ها آویزان بود.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه شخصیت‌های ورزشی معمولاً وسعت جهانی دارند و تمام دنیا به آن‌ها افتخار می‌کنند، تصریح کرد: ورزش برای تحکیم روابط ملت‌ها و دوستی‌هاست. ورزش کشتی در کشور ما بسیار پرطرفدار و محبوب است و هیجانات عجیبی را در دل مردم و مخصوصا نوجوانان و جوانان ایجاد می‌کند. کشتی ورزشی استثنایی است که همه اعضای بدن در آن درگیر هستند. شخصیت ورزشکار یک شخصیت آرمانی و ستودنی است و مهمتر از همه فراموش‌نشدنی است.

وی خاطرنشان کرد: ما افتخارآفرینی پیشکسوتان عزیزی که اینجا حضور دارند را فراموش نمی‌کنیم؛ البته ما آن زمان تلویزیون نداشتیم، اما از رادیو گزارش‌های مرحوم عطا بهمنش را می‌شنیدیم و در حالی که در روستا گندم درو می‌کردیم به همراه مرحوم پدرم این گزارش‌ها را گوش می‌کردیم و از پیروزی آن‌ها خوشحال می‌شدیم.

فرمانده کل سپاه افزود: شما هیچ‌وقت «پوریای ولی» را از یاد نمی‌برید؛ همچنین شخصیت جهان‌پهلوان «تختی» یک شخصیت بزرگ برای همه است و یا شهید «هادی صدرزاده» و هزار و ۵۰۰ شهیدی که از جامعه کشتی تقدیم ملت شده‌اند از یاد نمی‌روند.

سردار سلامی در ادامه با بیان اینکه شخصیت یک کشتی‌گیر دو بعد قوی دارد، گفت: یکی بعد قدرت و دیگری مقاومت جسمانی است که با هم تفاوت دارند؛ البته ما چون کار نظامی می‌کنیم، بیشتر تفاوت این دو واژه را درک می‌کنیم.

وی اضافه کرد: یک کشتی‌گیر دارای شخصیت فیزیکی فوق‌العاده‌ای است. وقتی یک کشتی‌گیر روی پل می‌رود، گردن باید فشار بسیار زیادی را تحمل کند تا دوام بیاورد. وقتی روی پل می‌روند، فشار سنگین روحی و روانی و جسمی به آن‌ها وارد می‌شود و یک کشتی‌گیر باید قدرت و مقاومت زیادی داشته باشد تا از آن پیروز بیرون بیاید. شاید هشت سال زمان ببرد تا یک کشتی‌گیر در شش دقیقه عملکرد خیلی خوبی داشته باشد و تحت تأثیر نام حریف و داوری، انتظارات یک ملت و فشار تماشاگران قرار نگیرد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اگر کشتی‌گیر از شکوه حریف بترسد، نمی‌تواند قابلیت‌های خود را به نمایش بگذارد، تاکید کرد: اگر کشتی‌گیر تمرکز ذهنی نداشته باشد، نمی‌تواند آماده مبارزه باشد. ما چون مسلمان هستیم، فرمول ساده‌ای از قرآن می‌گویم که می‌فرماید با ذکر خدا قلب‌ها آرامش پیدا می‌کند. وقتی شما به کبریای الهی فکر می‌کنید، دیگر شکوه نام یک کشور یا یک کشتی‌گیر حتی قهرمان بلامنازع جهان باشد، بر شما تأثیر نمی‌گذارد.

سرلشکر سلامی در ادامه با اشاره به رقابت «حسن یزدانی» و «دیوید تیلور» آمریکایی، گفت: بعضی وقت‌ها حسن آقای عزیز ما با کشتی‌گیر آمریکایی که ظاهراً شکست کمی داشته است، رقابت دارد. اگر او با یاد خدا به میدان برود، حتماً موفق می‌شود. حریف هم همان تمریناتی را که شما انجام می‌دهید، انجام می‌دهد. گاهی ممکن است از ناداوری‌ها گله کنیم، اما همه چیز معمولاً مساوی است. این را بدانید او هم دقیقاً هم‌وزن شماست، اما نگران نباشید؛ شما مسلمان هستید و با ذکر و یاد خدا قطعاً پیروز می‌شوید.

وی با بیان اینکه با دو رکعت نماز بچه‌ها شاداب می‌شوند و حتی بعضی وقت‌ها با شادابی می‌بازند، ادامه داد: ورزشکار قوی کسی است که در پیروزی، لطیف و در شکست عزیز باشد. مسابقه کشتی اینطور است که حتماً باید یک نفر پیروز شود و زیبایی آن هم همین است. باخت اگر توأم با عزت باشد، زیباست.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه طعم تلخ شکست و طعم شیرین پیروزی را ما خیلی در میدان جنگ قوی درک کردیم، گفت: اگر خودمان را دست‌کم بگیریم، کم می‌آوریم. وقتی کشتی می‌بینم از استرس زیاد به صندلی فشار می‌آورم و یا هنگام تماشای مسابقات وزنه‌برداری، همراه با حرکت با وزنه‌بردارمان بلند می‌شوم. بچه‌ها می‌گویند بابا چرا اینطور می‌کنی؟ می‌گویم این یک نفر تمام ایران است که روی تشک رفته است. برد و باخت کمترین مسئله ورزش است. هر وقت می‌روید، برای برد بروید و از هیچ چیز هم نگران نباشید. گاهی یک «یا علی» وسط میدان به شما دو برابر انرژی می‌دهد.

سردار سلامی ادامه داد: مقاله‌ای می‌خواندم مبنی بر اینکه بهترین کار این است که کشتی‌گیر برنده دست بازنده را بگیرد. این‌ها به شخصیت کشتی‌گیر ارتفاع می‌دهد. جوانمردی در ورزش خیلی مهم است. هنوز دنیا در ابهام گُلی است که مارادونا با دست زده است. همیشه می‌گویم‌ ای کاش وقتی ورزشکار ما خطا کرد و داور ندید به آن اقرار کنیم. این یعنی شجاعت، و کمک می‌کند که حقی از حریف ضایع نشود.

فرمانده کل سپاه همچنین با اشاره به قریب‌الوقوع بودن المپیک تأکید کرد: تا المپیک بعدی فاصله زیادی نیست. بچه‌ها! باید ایران را پرستاره کنید. نام شما معادل قهرمانی جهان است و هیچ چیز کم ندارید.

وی در ادامه با اشاره به جنگ در غزه گفت: عملیات طوفان‌الاقصی که انجام شد، شگفت‌انگیزترین و اسرارآمیزترین عملیات نظامی بود. هنوز اسرار این عملیات ناشناخته است. وزیر خارجه آمریکا پس از اینکه به تل‌آویو رفت، به یکی از مقام‌های منطقه گفت وقتی به تل‌آویو رسیدم، تمام مقامات رژیم صهیونیستی انگار مرده بودند. بعد آمریکایی‌ها آن‌ها را ریکاوری کردند و هزار و ۶۰۰ دستگاه تانک برای آن‌ها آوردند.

سرلشکر سلامی ادامه داد: بزرگترین اشتباه تاکتیکی اسرائیل این بود که موانع بین خودشان و فلسطینی‌ها را برداشتند و تانک‌هایشان با خراب کردن دیوار‌ها خودشان را در معرض آسیب گذاشتند. فلسطینی‌ها راکت‌هایی دارند که حداکثر ۱۰۰ متر برد دارند و باید نزدیک تانک‌ها شوند. تانک‌های مرکاوا وقتی راکت‌های ضد تانک نزدیکشان می‌شوند، آن‌ها را منفجر می‌کنند؛ اما چون فلسطینی‌ها از نزدیک شلیک می‌کنند، این تانک‌ها منهدم می‌شوند و فکر می‌کنم که فلسطینی‌ها تا امروز ۳۰۰ تانک و نفربر اسرائیلی‌ها را منهدم کرده‌اند. اگر این تانک‌ها داخل خیابان‌ها بیایند، مثل گندم دانه دانه چیده می‌شوند. این جنگ به اذن خداوند به پیروزی فلسطینی‌ها منجر می‌شود؛ اما چهره کریه آمریکایی‌ها هم که به دروغ حرف از دفاع از حقوق بشر می‌زنند با کشتار نوزادان در بیمارستان‌ها آشکار شد.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار