سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه با اشاره به اینکه افراد حاضر در بیمارستان الشفا، بدون آب، غذا و برق هستند، گفت که رژیم صهیونیستی عرصه را بر بیمارستان اندونزیایی هم تنگ کرده است.
کد خبر: ۶۳۲۰۶۵
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۴ - 20November 2023

رژیم صهیونیستی ۷۰۰ فلسطینی را در بیمارستان الشفا گروگان گرفته استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه خبر داد که رژیم صهیونیستی بیمارستان اندونزیایی را نیز مانند بیمارستان الشفا، به پادگان نظامی بدل کرده است.

نیرو‌های رژیم صهیونیستی ظهر امروز بیمارستان اندونزیایی را هدف حمله قرار داده‌اند. به دنبال حمله تانک‌های اسرائیلی به بیمارستان اندونزی، ۱۲ مجروح و همراه در این حمله کشته شده‌اند.

وزارت بهداشت نوار غزه نیز در بیانیه‌ای شهادت ۱۲ فلسطینی در پی این حمله را تأیید کرد و گفت که ده‌ها فلسطینی نیز به دنبال این حمله مجروح شده‌اند.

القدره با بیان اینکه امکان دارد تل‌آویو مانند بیمارستان الشفا، از افراد زخمی به عنوان سپر انسانی استفاده کند، تأکید کرد: ۷۰۰ فرد از جمله ۲۵۹ زخمی و بیمار همچنان در بیمارستان الشفا حضور دارند که اسرائیل آنان را گروگان گرفته است.

وی در گفت‌وگو با شبکه الجزیره، با اشاره به اینکه افراد حاضر در این بیمارستان، بدون آب، غذا و برق هستند، تصریح کرد: اسرائیل عرصه را بر بیمارستان اندونزیایی هم تنگ کرده است.

این مقام فلسطینی با بیان اینکه تماس با صلیب سرخ ادامه دارد تا افراد زخمی حاضر در بیمارستان اندونزیایی خارج شوند، خاطرنشان کرد: اسرائیل شاید هرگونه حماقتی علیه کسانی انجام دهد که از این بیمارستان خارج می‌شوند.

القدره با تأکید بر اینکه رژیم صهیونیستی در خصوص گذرگاه امن برای خروج افراد زخمی و آواره، هیچ تضمینی نداده است، عنوان کرد: ما زمانی از بیمارستان خارج می‌شویم که آخرین فرد زخمی از آن خارج شود.

«محمد الرام» مدیر بخش جراحی بیمارستان اندونزیایی هم گفت: ارتش اسرائیل بدون هشدار قبلی طبقه دوم این بیمارستان را هدف قرار داده و هر از گاهی به سمت پنجره‌ها و در‌های ورودی بیمارستان اندونزی به صورت کورکورانه تیراندازی می‌کند.

ارتش اسرائیل چند روز پیش نیز به ادعای وجود تونل و تسلیحات به‌صورت غیرقانونی وارد بیمارستان الشفا شده بود؛ اما دلایل قانع‌کننده‌ای برای اثبات ادعای خود ارائه نکرد.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها