در گفت‌وگو با دفاع‌پرس مطرح شد؛
قنادباشی گفت: رژیم صهیونیستی در حال حاضر دچار بحران اقتصادی قابل توجهی بوده و این در حالی است که بحران سیاسی این رژیم با این جنگ تشدید شده و بحران نظامی هم به آن اضافه شده است.
کد خبر: ۶۳۲۰۷۳
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۰۳:۱۰ - 21November 2023

کارشناس مسائل بین‌الملل: رژیم صهیونیستی با بحران‌های گوناگونی محاصره شده است/ شکست کامل تل‌آویو در دستیابی به تمامی اهداف خود«جعفر قنادباشی» کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل دفاع‌پرس با اشاره به طولانی شدن و شدت گرفتن جنگ غزه و گسترش جبهه‌های نبرد علیه رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: رژیم صهیونیستی همچنان ناامیدانه به آدمکشی و انواع جنایات بین‌المللی خود ادامه می‌دهند و مجموعه اقداماتی که انجام می‌دهند ازجمله مجازات‌های جمعی، بمباران مناطق مسکونی و بیمارستان‌ها نسل‌کشی هرکدام یک جرم بین‌المللی است که در قوانین جهانی به آن‌ها اشاره شده است.

قنادباشی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی در حمله به غزه در تمامی اهداف خود شکست خورده است، افزود: تمامی این موارد و جنایات در حالی از سوی رژیم صهیونیستی صورت می‌گیرد که هیچ پیشرفتی که نشان‌دهنده تحقق اهداف اعلام شده آن‌ها باشد، مشاهده نمی‌شود. این در حالی است که رژیم صهیونیستی از ابتدای جنگ غزه تا امروز پنج مرتبه اهداف خود را از آغاز و ادامه این جنگ تغییر داده است.

کارشناس مسائل بین‌الملل به اهداف پنجگانه اشاره کرد و ادامه داد: نخستین هدف ارتش رژیم صهیونیستی از حمله به غزه، دستیابی به تونل‌های حماس بود که در این زمینه موفق نشدند. دومین هدف آن‌ها دستیابی به سران و مقامات حماس بود که در این زمینه نیز موفقیتی به دست نیارودند و ناکام ماندند.

وی به دیگر اهداف ناکام رژیم صهیونیستی در جنگ غزه اشاره و خاطرنشان کرد: سومین هدف رژیم صهیونیستی از اغاز جنگ غزه رسیدن به مراکز اصلی فرماندهی حماس بود که تا امروز به آن دست پیدا نکردند. چهارمین هدف صهیونیست‌ها از بین بردن کامل حماس بود که در واقع چنین چیزی غیرممکن است. پنجمین هدف تل‌آویو هم کوچ دادن کامل مردم غزه به مصر بود که در تحقق آن نیز به صورت کامل شکست خوردند.

قنادباشی به مشکلات و گرفتاری‌های رژیم صهیونیستی در جنگ غزه پرداخت و اضافه کرد: لذا شاهد هستیم که رژیم صهیونیستی در میدان جنگ غزه گرفتار شدند و با توجه به تلفات بالای انسانی و خسارات تجهیزاتی دچار مسائل و مشکلات فراوانی شده‌اند. بر همین اساس اگر بخواهیم خلاصه به وضعیت موجود اشاره کنیم باید به ایستادگی قدرتمند مقاومت در برابر دشمن صهیونیستی بپردازیم.

کارشناس مسائل بین‌الملل رژیم صهیونیستی را گرفتار در بحران‌های مختلف دانست و یادآور شد: رژیم صهیونیستی در حال حاضر دچار بحران اقتصادی قابل توجهی بوده و این در حالی است که بحران سیاسی این رژیم با این جنگ تشدید شده و بحران نظامی هم به آن اضافه شده است. 

وی به کمک نیرو‌های نظامی آمریکا به ارتش رژیم صهیونیستی اشاره و عنوان کرد: شاهد هستیم که ارتش رژیم صهیونیستی جنگ خود با گروه‌های مقاومت اسلامی فلسطین را با کمک نیرو‌های نظامی آمریکا و استخدام برخی از تبهکاران ادامه می‌دهد. بر همین اساس هم می‌‎توان گفت یکی از دلایل شکست رژیم صهیونیستی تا امروز در جنگ غزه وجود خلل‌های فراوان در نهاد‌ها و سازمان‌های امنیتی و اطلاعاتی رفع نشده تا امروز و سایر بحران‌های پیش روی این رژیم است.

قنادباشی در پایان تصریح کرد: مجموعه این عوامل و شرایط فشار‌های بسیار فراوانی را بر «بنیامین نتانیاهو» و دولت او وادار می‌کند تا آتش‌بس را بپذیرند. نکته جالب اینجاست که شاهد هستیم با ادامه پیدا کردن این جنگ این فشار روزبه روز بیشتر و گسترده‌تر می‌شود. حال اگر به آن فعال شدن برخی از جبهه‌ها ازجمله یمن و حزب‌الله لبنان را هم اضافه کنیم شاهد وارد آمدن فشار‌های بی‌سابقه‌ای به رژیم صهیونیستی هستیم.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها