جانشین فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان:

بسیج تفکری است که خدمت به دیگران را آسان می‌کند

سردار «عمو مهدی» گفت: بسیج نوعی فرهنگ و تفکر است که خدمت به دیگران را آسان می‌کند و باعث می‌شود بتوانیم در امر خدمت به دیگران قدم‌های خوبی برداریم. هر جا که فرهنگ و تفکر بسیج وجود دارد، مشکلات کمتر است.
کد خبر: ۶۳۲۲۸۲
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۰ - 21November 2023

بسیج تفکری است که خدمت به دیگران را آسان می‌کندبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از اصفهان،‌ سردار «مرتضی عمومهدی» امروز (سه‌‌شنبه) در افتتاحیه نمایشگاه «به توان مردم» در جمع خبرنگاران ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج اظهار داشت: بسیج یک نوع فرهنگ و تفکر و مساوی با مردم است، مردمی که دوست دارند برای خودشان و دیگران قدمی بردارند و کاری انجام دهند.

وی افزود: بسیج نوعی فرهنگ و تفکر است که خدمت به دیگران را آسان می‌کند و باعث می‌شود بتوانیم در امر خدمت به دیگران قدم‌های خوبی برداریم. هر جا که فرهنگ و تفکر بسیج وجود دارد، مشکلات کمتر است و جایی که تفکر بسیجی نیست و کارها به صورت اداری و دولتی انجام می‌شود، شاهد نارضایتی مردم هستیم و نمی‌توانند کار خود را به خوبی پیش ببرند.

جانشین فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان ادامه داد: بسیج در عرصه‌های مختلف خدمت رسانی ورود پیدا کرده است و آنجایی که احساس کرده عده‌ای هستند که تمایل دارند خدمتی به جامعه بکنند اما بستر و زمینه برایشان فراهم نیست این بستر و زمینه را فراهم کرده است.

عمومهدی تصریح کرد: برای مثال در همین نمایشگاه، بچه‌های بسیج در حوزه اقتصاد مقاومتی به مردم آموزش‌های اشتغال و اقتصاد مقاومتی می‌دهند، در حوزه کارگری، کاری که بسیج کارگران انجام می‌دهند این است که مثلاً کارگران یک شیفت کاری‌شان را به هم وطنان نیازمند خود هدیه می‌کنند و یا اردوهای جهادی برگزار می‌کنند و برای خدمت به مردم به روستاها می‌روند.

وی افزود: در حوزه امنیت، بچه‌های بسیج برای برقراری نظم، امینت و آرامش مردم کار می‌کنند و در حوزه کشاورزی، مهندسین کشاورزی ما به مردم آموزش می‌دهند که چطور بهتر کشاورزی کنیم و مصرف آب کمتر و بهره برداری بیشتری داشته باشیم.

جانشین فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان ادامه داد: در فضای مجازی به مردم آموزش سواد رسانه‌ای داده می‌شود و اینکه در رسانه محله مشارکت داشته باشند، در حوزه‌های علمی نیز بچه‌های بسیج در راستای رشد و ارتقای سطح علمی جوانان و نوجوانان کار می‌کنند.

عمو مهدی اضافه کرد: در بحث آسیب‌های خانواده نیز ما مرکز مشاوره بسیج را داریم و در پایگاه‌های بسیج حلقه‌های تربیتی برگزار می‌شود و حقوقدانان بسیج به کمک مردم می‌شتابند تا آنها را در زمینه مشکلات حقوقی شأن راهنمایی کنند و تمام این خدمات به صورت جهادی انجام می‌شود.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار