مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان کرمان:

۶۵۹۲ شهید از دارایی‌های معنوی استان کرمان است

«محمدی» ۶ هزار و ۵۹۲ شهید را از دیگر دارایی‌های معنوی استان کرمان دانست و گفت: ۱۲۸ شهید روحانی و ۵۶ نفر زن شهید در استان کرمان داریم.
کد خبر: ۶۳۲۳۱۷
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۳ - 21November 2023

۶۵۹۲ شهید از دیگر دارایی‌های معنوی استان کرمان است

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از کرمان، «مرحمت محمدی» مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان کرمان امروز در چهارمین اجلاسیه مدیران و معاونان مدیریت‌های استانی حوزه‌های علمیه خواهران کشور در کرمان همزمان با چهارمین سالگرد قمری شهادت سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» اظهار داشت: جمعیت زنان استان کرمان حدود یک میلیون و ۵۴۷ هزار و ۳۰ نفر است و به ازای هر ۱۰ هزار نفر ۳۷ طلبه در استان داریم که این نسبت در کشور ۳۲ طلبه است.

وی ادامه داد: در استان ۲۱ مدرسه علمیه وجود دارد و در کرمان ۵۸۱۷ طلبه داریم که ۳۹۷۲ نفر آنها دانش آموختگان و مابقی در حال تحصیل هستند و ۱۰۵۴ پژوهشگر در استان کرمان داریم.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان کرمان علما و شهدا را سرمایه‌های معنوی استان دانست و بیان داشت: مرحوم آیت‌الله صالحی کرمانی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و شاگردانی چون شهید باهنر و شهید ایرانمنش داشتند، همچنین آیت‌الله روحانی، آیت الله حقیقی و آیت‌الله سید یحیی جعفری از جمله روحانیون برجسته کرمان هستند.

وی ۶ هزار و ۵۹۲ شهید را از دیگر دارایی‌های معنوی استان کرمان دانست و عنوان کرد: ۱۲۸ شهید روحانی و ۵۶ نفر زن شهید در استان کرمان داریم. گفتنی است سه نفر از شهدای زن استان در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیده‌اند و یک شهید طلبه زن نیز در این خطه داریم.

محمدی ضمن تشریح ابعاد مختلف شخصیت شهید حاج «قاسم سلیمانی» در ادامه با تبیین نقش بانوان کرمانی در طول تاریخ گفت: بانوی کرمانی سمبل مهربانی، صبر و بردباری است و مادر مردان و زنان افتخار آفرین هستند و مادر حاج قاسم سلیمانی یکی از آنهاست.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار