وصیت‌نامه شهید «محمدعلی قاسمی»:

در راه سرخ امام حسین(ع) ثابت‌قدم باشید

شهید «محمدعلی قاسمی» در وصیت‌نامه‌اش آورده است: شهدا ثابت‌قدم بودن در راه سرخ حسين(ع) را به اثبات رساندند.
کد خبر: ۶۳۴۷۷۷
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۲ - ۰۳:۲۷ - 04December 2023

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از اردبیل، «محمدعلی قاسمی بایندور» هفتم آبان ۱۳۴۶ در روستای ایران آباد از توابع شهرستان پارس آباد به دنیا آمد. وی نیز کشاورزی می‌کرد. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت و سرانجام سیزدهم آبان ۱۳۶۲ در پنجوین عراق در عملیات والفجر ۴ بر اثر اصابت ترکش شهید شد. مزار وی در گلزار شهدای وادی الرحمه پارس آباد واقع است.

فرازی از وصیت نامه شهید محمدعلی قاسمی بایندور:

بسم رب الشهداء و الصدیقین

الحمد لله رب‌العالمین الصلوة و السلام على سیدنا محمد صلوات الله علیه و آله اجمعین و لعن الله على اعدائهم اجمعین من الان الى قیام یوم الدین، اما بعد با سلام و درود فراوان امام امت رهبر کبیر انقلاب افشاگر مارقین زمان رسواگر خائنین و سازشکاران، احیاگر راه سرخ شهادت، قلب تپنده انقلاب نورچشم مستضعفان، چراغ هدایت، نور دیده امت، زعیم عالیقدر، خمینى بت شکن که با رهبرى‌هاى پیامبرگونه و آگاهانه خود و بیارى خداوند کریم توانست امت ستم دیده زجر کشیده ایران را امر به معروف و نهى از منکر نموده و از بى بند و بارى و زشتى و پلیدى نجات داده و به سوى نور و ایمان و عشق و شهادت و اجراى قوانین عالى اسلامى و قطع ریشه ظلم و ستم از روى زمین هدایت نماید.

با سلام و درود بیکران به ارواح پاک و مطهر شهداى راه حق بخصوص شهداى انقلاب اسلامى ایران که با ایثار خون سرخ وجودشان خود بیارى دین خدا شتافتند و حسین‌وار علیه ظلم و جنایت شوریدند و با خون عزیز خود یزیدیان زمان را خوار و ذلیل نمودند تا اینکه دیگر بار هیچ جنایتکارى جرأت تجاوز بحریم اسلام را نداشته باشد.

با سلام و درود قلبى به جانبازان و معلولین انقلاب که با اهداى عضوهایى از اعضاى بدن عزیز خود در راه خدا و حفظ انقلاب اسلامى و دین خدا از خطرات دشمنان و شیاطین بخصوص آمریکاى متجاوز سهم عظیمى از انقلاب را بخود اختصاص داده و رضایت خدا را بخود جلب نمودند.

با سلام و درود گرم و صمیمانه امت مبارز و همیشه در صحنه ایران که با ایثار خون جوانان عزیز خود و با ایثار جان و مال در جبهه و پشت‌جبهه و با صبرو تحمل درمقابل نارسائى‌ها و کمبودهاى مادى و مصائب ناشى ازآن‌ها عاشقانه و دلیرانه به دفاع ازانقلاب اسلامى و آرمانهاى عالى آن پرداختند تا موجب گسترش و صدور آن به تمام نقاط جهان بخصوص به کشورهاى مسلمان نشین و مستضعف جهان گردند و زمینه را براى حکومت امام زمان ارواحنا له الفدا یا ریشه کن نمودن فتنه و فساد از روى جهان فراهم نمایند تا اینکه بوظایف انسانى و اسلامى خود عمل نمایند مى‌خواهم وصیتنامه خودرا که براى هرفرد مسلمان واجب است بشرح زیر بیان کنم.

اینجانب محمد على قاسمى فرزند توکل ساکن شهرک طالقانى عضو حزب الله مقلد روح الله عاشق ثار الله بعنوان یک حزب اللهى سفارشات و وصایاى خود را با بیان علت اعزام به جبهه به امت مبارز و به پدر و مادرم و خانواده‌ام شروع مى‌نمایم. علت اعزام بنده حقیر به جبهه حق علیه باطل یا بهتر بگویم به میدان عشق و شهادت و ایثار و از جان گذشتگى این بود که بنده به عنوان یک مسلمان احساس کردم که اسلام و انقلاب عزیزمان براى اینکه عالمگیر شود و به تمام نقاط جهان گسترش یابد به جهاد و از جان گذشتگى ما نیاز دارد و ما که یک عمر حسین حسین گفته‌ایم امروز موقع عمل است ما اگر به امامت امام حسین معتقد باشیم و خود را پیروى او بدانیم باید امروز به نداى (هل من ناصر ینصرنى) او لبیک گوئیم و با تمام قوا بر علیه یزیدیان زمان بشوریم و با نثار خون پاک و سرخ خود اسلام را زنده نگه داریم.

امروز گرچه امام حسین در میان ما نیست، اما دینش که در راه آن جان خود را فدا کرد در میان ماست امام حسین براى نجات جان خود از امت اسلامى کمک نمى‌خواست بلکه براى حفظ دین خدا از امت کمک مى‌خواست و امروز نداى او از لب‌هاى مبارک امام امت خارج مى‌شود و اگر گوش‌هاى خود را باز کنم حتما نداى حق را خواهیم شنید و به کمک آن خواهیم شتافت برادران امروز که حق؟ را به مبارزه با باطل قیام‌ کرده و باطل با تمامى قدرت بسیج شده است تا نداى حق طلبانه امت مظلوم ما را در گلو خفه کند تا راحت و آسوده خاطر بتواند به چپاول ملت‌ها و تجاوزات خود ادامه دهد و ما در قبال اینهمه مسائل مهم روز (جنگ و غیر) بى‌تفاوت بوده سکوت کنیم پس کى به داد مظلومان و حق‌طلبان خواهیم شتافت و کى به رسالت عظیم انسانى خود عمل خواهیم کرد.

مگر رسالت انسانى ما برقرارى عدل و عدالت در جهان نیست مگر وظیفه ما سرکوبى کفار و ستمگران ریشه کن نمودن ظلم و ستم از روى جهان نیست اگر چنین است پس چرا ساکت باشیم ما آخر شیعه امام حسین هستیم و شیعه امام حسین مگر مى‌تواند در مقابل این همه جنایت تجاوزات به حریم اسلام و قرآن مى‌شود بى‌تفاوت باشد خود را به مسائل پوچ و ظواهر فریبنده دنیا مشغول بگرداند شیعه علوى با خون مولاى متقیان و فرزندان عزیزش بخصوص با خون جوشان ثار الله سرور شهیدان آقا اباعبدالله پیمان بسته‌ است که یک لحظه در مقابل ظلم بیدادگرى ساکت نباشد و با آن با تمامى قدرت مردانه به مبارزه برخیزد.

برادران حزب اللهى، شهداى ما ثابت قدم بودن خود در راه سرخ حسین (ع) را به اثبات رساندند و نثار خون پاک و مقدس خود راه امام حسین رهبر آزادگان را ادامه داده و روح پاک مطهرشان به طرف خداوند عزوجل پرواز نموده و به لقاءالله پیوستند آنها، چون شمع سوختند و ظلمات و تاریکى را که ما را احاطه کرده بود مانع دیدن حق مى‌شد از بین بردند تا نور حق بر قلب‌هاى ما گنهکاران بتابد و ما را از آن زندگى ذلت بار نجات دهد که چنین شد شهدا حق بزرگى بر گردن ما دارند آن‌ها ما را از ذلت و خوارى به عزت و سعادت رساندند نور حق‌طلبى را در قلوب ما روشن کرده‌اند ما اگر امروز حق آن عزیزان را که ادامه دادن به راه ایشان است بجا نیاوریم و پوزه دشمنان اسلام را بر زمین نمالیم هم بر ایشان و به اسلام خیانت کرده‌ایم برادران عزیز ما هرچه در باره مسئولیتمان بگوئیم کم گفته‌ایم امروز وظیفه ما بقدرى بزرگ و عظیم است که هر قلمى از نوشتن آن و هر زبانى از گفتن آن عاجز است.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار