در مراسم تست تانک‌های T-۷۲ ارتقایافته؛

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش: تجهیز تانک‌های «T-۷۲f» به سیستم‌های اتوماتیک/ نزاجا در لبه فناوری تانک‌های مدرن دنیا قرار دارد

امیر سرتیپ نعمتی گفت: امروز در لبه فناوری تانک‌های مدرن دنیا قرار داریم و تجهیزات و ادوات نصب‌شده بر روی آن‌ها کاملاً بومی و متناسب با تهدیدات و دانش روز دنیا طراحی شده و ارتقا یافته است.
کد خبر: ۶۳۵۸۴۵
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۹ - 06December 2023

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش: ارتقاء سطح تجهیزات نزاجا متناسب با تهدیدات روز/ در لبه فناوری تانک‌های مدرن دنیا هستیمبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «نوذر نعمتی» جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش صبح امروز (چهارشنبه) در آیین ارزیابی و تست «تانک‌های T-۷۲f» ارتقایافته که در منطقه «دارنگون» شیراز برگزار شد، اظهار داشت: نیرو‌های مسلح تهدیدات دشمنان را با هوشیاری کامل و به صورت لحظه‌به‌لحظه رصد می‌کنند و متناسب با آن تهدیدات و همچنین دانش روز، سطح تجهیزات و ادوات خود را ارتقاء می‌دهند.

امیر نعمتی با بیان اینکه امروز متناسب با ساختار یک گروهان تانک را از تیپ‌های مختلف ارزیابی می‌کنیم، افزود: در منطقه دارنگون شیراز، شاهد ارزیابی کامل تانک‌های کرار هستیم که این تانک‌ها مراحل ارتقا و ارزیابی‌های مختلفی را در کارخانجات صنایع دفاع و همچنین با شرکت در میادین تیر پشت سرگذاشته‌اند و خدمه‌های تانک‌ها متناسب با تجهیزات جدید آموزش دیده‌اند.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: در منطقه دارنگون یک میدان موانع استاندارد تانک، برای جنگ‌های آینده در نظر گرفته شده که بدین طریق تانک‌ها را در وضعیت‌های مختلف به صورت عملیاتی ارزیابی می‌کنیم.

وی با اشاره به ویژگی تانک‌های T-۷۲f بیان کرد: این تانک‌ها دارای سیستم‌های متناسب با تانک‌های روز دنیاست؛ در واقع ۱۳ قسمت آن ارتقاء یافته، همچنین برجک آن نسبت به تانک‌های قبل پیشرفته و سیستم‌های آن اتوماتیک شده است.

امیر نعمتی عنوان کرد: نیروی زمینی ارتش در مناطق متعددی کار ساخت تولید تانک‌ها را با موفقیت پیش گرفته و این فعالیتی است که در داخل نیرو‌های مسلح فراگیر شده است؛ بنابراین ساخت این تانک‌ها کاری آزمایشی نیست و تبدیل به محصول شده و خط تولید آن نیز فعال است.

جانشین فرمانده نزاجا با اشاره به ارتقا و پیشرفت قابل توجه این تانک‌ها در میدان رزم که توانایی محافظت از خود را دارند، گفت: امروز در لبه فناوری تانک‌های مدرن دنیا قرار داریم و تجهیزات و ادوات نصب شده بر روی آن‌ها کاملاً بومی و متناسب با تهدیدات و دانش روز دنیا طراحی شده و ارتقاء یافته است.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار