پشت به دشمن مکن‌ای مجاهد!

یکی از دوستان عباس مطیعی از شهدای دوران دفاع مقدس تعریف می‌کند: «برای تظاهرات رفته بودیم و شعار‌های تندی می‌دادیم که نیرو‌های ضدشورش به ما حمله کردند. در حالی که فرار می‌کردیم، شعار می‌دادیم: «پشت به دشمن مکن‌ای مجاهد!»
کد خبر: ۶۵۰۸۴۴
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۶ - 12February 2024

پشت به دشمن مکن‌ای مجاهد!به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، علی‌اکبر محب شاهدین یکی از دوستان شهید عباس مطیعی از شهدای دوران دفاع مقدس، تعریف می‌کند: «هنوز انقلاب اوج نگرفته بود و اوایل راه بودیم. باهم رفتیم زیرزمین مسجد جامع. سخنران ظهر‌ها حجت الاسلام احمدیان بود و عباس خیلی ازش خوشش می‌آمد. پیشنهاد داد بعد از سخنرانی یک تظاهرات راه بیندازیم.

بچه‌ها گفتند: «هرچی عباس بگه شعار می‌دیم.»

عباس هم گفت: «نه همه باهم می‌گیم.»

سخنرانی که تمام شد، از مسجد بیرون زدیم و شروع به شعار دادن کردیم. ۱۵ـ۱۰ نفری می‌شدیم. شعار‌های تندی می‌دادیم و از نیرو‌های ضدشورش غافل بودیم. آن‌ها خودشان را مخفی کرده بودند. ناگهان با باتوم به ما حمله کردند. تجربه اولمان بود و فرار کردیم. در حال فرار شعار می‌دادیم: «پشت به دشمن نکن‌ای مجاهد!»

فاصله‌مان از پلیس زیاد شد و از کار خودمان راضی بودیم. گفتم: «خداروشکر زحمات حاج آقا احمدیان توی این چند روز هدر نرفت. درسته کم بود، ولی خوب بود.»

عباس مکثی کرد و گفت: «خوب بود؛ ولی باید شعاری بدیم که بتونیم به اون عمل کنیم؛ نه اینکه فرار کنیم و شعار بدیم پشت به دشمن نکن‌ای مجاهد!»

منبع: کتاب «به رسم شمشاد» به قلم عبدالله دخانیان

منبع: فارس

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار