مادر شهید علیرضا سعادت:

فرزندان پشتوانه پدر، مادر و جامعه هستند

اسما حسین شاهی گفت: حضور فرزند در زندگی باعث نشاط و امید به آینده است و فرزندان پشتوانه‌ای برای پدر و مادر و جامعه‌ای هستند که نیاز به وجود و حضور جوانان دارد.
کد خبر: ۶۵۰۸۶۰
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۵ - 12February 2024

فرزندان پشتوانه پدر، مادر و جامعه هستندبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، علیرضا سعادت جوان برومند ۱۸ ساله که در یکی از روز‌های «فصل بهار» بیست‌وهفتم فروردین ۱۳۸۴ دیده به جهان گشود. روحیه جهادی و عشق علیرضا سعادت به شهدا به ویژه حاج قاسم باعث شد تا این نوجوان برومند در روز سالگرد حاج قاسم برای خدمت‌رسانی به زائرین خودش را به محل گزار شهدای کرمان برساند. اما این جوان به همراه تعداد دیگری از که روز چهارشنبه سیزدهم دی‌ماه ۱۴۰۲ برای مراسم چهارمین سالگرد شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی آمده بودند؛ در مسیر گلزار شهدای کرمان مورد حمله تروریستی قرار گرفتند. این حمله تروریستی تعداد بسیاری شهید و مجروح بر جای گذاشت که یکی از آن‌ها علیرضا سعادت جوان امدادگر هلال احمر کرمانی بود. در ادامه بخشی از گفت‌وگوی ما با «اسما حسین شاهی» مادر این شهید گرانقدر را می‌خوانیم.

جوانان پشتوانه پدر، مادر و جامعه هستند

اسما حسین‌شاهی در گفت‌وگویی با اشاره به روحیه جهادی فرزندش، درباره فعالیت‌های فرهنگی علیرضا اظهار داشت: علیرضا در فعالیت‌های فرهنگی مدرسه بسیار پویا و پرتلاش بود و این روحیه در او بسیار پررنگ بود. او خدمت به مردم را برای خود افتخار می‌دانست و همین مسئله باعث شده بود تا عضویت فعالی در جمعیت هلال احمر داشته باشد. 

ویژگی‌های اخلاقی شهید «علیرضا سعادت»

مادر این شهید گرانقدر درباره ویژگی‌های اخلاقی فرزندش گفت: علیرضا از دوران کودکی بسیار صبور، نماز خوان و با خدا بود. همیشه به من سفارش می‌کرد که حتی لحظه‌ای خدا را فراموش نکنم. پسر بسیار بخشنده‌ای بود و مرا بیشتر از هرکسی دوست داشت. هم مادرش بودم و هم دوستش. هیچ وقت تاب و تحمل ناراحتی‌ام را نداشت. از همان دوران کودکی و نوجوانی پسر بسیار با حیایی بودند.

وی افزود: هر وقت مرا ناراحت و غمگین می‌دید آنقدر با من شوخی می‌کرد تا ناراحتی‌ام بر طرف شود. نمازش را سر وقت می‌خواند و مرا نیز به این کار تشویق می‌کرد. او اصلا شبیه به هم سن و سالان خودش نبود. بسیار «مودب»، «خوش اخلاق» و «پر تلاش» و «شوخ طبع» بود. احترام پدر، مادر و بزرگ‌تر‌ها را نگه می‌داشت. اهل ورزش بود و در تیم‌های محله‌ای فوتبال و مسابقات محله‌ای شرکت می‌کرد.

مادر شهید ادامه داد: از چنان روحیه قوی و شکست ناپذیری برخوردار بود که هیچگاه یأس در وجودش رخنه نمی‌کرد و همیشه در ایثار و شکیبایی زبانزد بود. او اصلا شبیه هم سن و سالان خود نبود.

روحیه جهادی شهید «علیرضا سعادت»

مادر شهید علیرضا سعادت با اشاره به روحیه جهادی پسرش اظهار کرد: روحیه جهادی داشت و در مراسم و هیات‌ها حضور فعال داشت. در رشته برق تحصیل می‌کرد و پذیرفته شده در رشته الکترونیک دانشگاه چمران بود. عضو فعال و داوطلب جمعیت هلال احمر بود که همیشه در صحنه نقش پررنگی داشت. او همیشه روحیه جهادی و عاشورایی شهدا را به عنوان سبک زندگی در تمام مراحل زندگی‌اش سر لوحه قرار می‌داد.

اسما حسین‌شاهی درباره حضور فرزندش برای خدمت‌رسانی به زائرانی که به گلزار شهدای کرمان رفتند گفت: از زمانی که سردار سلیمانی به شهادت رسید، علیرضا هر سال برای زیارت و خدمت‌رسانی به زائران در مراسم سالگرد حاج قاسم حضور داشت.

وی خاطر نشان کرد: من دو فرزند داشتم که یکی از آن را فدا کردم و امیدوارم هم‌نشین اهل بیت (ع) باشد. خواهر علیرضا این روز‌ها بسیار بی‌تابی قبر برادرش را می‌کند. دخترم نوجوانی ۱۰ ساله است که تحمل روز‌های بدون برادرش بسیار سخت است. روز‌های بدون علیرضا روز‌های بسیار سختی است و با توکل به خدا و تاسی به بی‌بی زینب کبری (س) این روز‌ها را می‌گذرانیم.

حضور پررنگی در هیات‌های مذهبی داشت

مادر شهید علیرضا سعادت درباره حضور پسرش در هیات‌های مذهبی اظهار کرد: علیرضا از بچگی همراه من و پدرش در هیات‌ها و مراسم‌های مذهبی شرکت می‌کرد و هرجا کمکی از دستش بر می‌آمد، کوتاهی نمی‌کرد. در دوران نوجوانی و جوانی با توجه به رشته‌ی تحصیلی که داشت (برق) به صورت جهادی امور مربوط به برق هیات‌ها و مراسم‌ها را انجام می‌داد و این روحیه از بچگی در او شکل گرفته بود.

وی افزود: علیرضا از همان دوران کودکی بچه‌ای بود که واقعا احترام به بزرگ‌تر را نگه می‌داشت و هرچه بزرگ‌تر می‌شد، متانت و وقار او بیشتر می‌شد.

فرزندام را به اهل بیت (ع) واگذار کرده بودم

وی درباره نحوه تربیت فرزندش بیان کرد: از همان دوران کودکی فرزندم را به اهل بیت (ع) سپرده بودم و همیشه از اهل بیت (ع) می‌خواستم که علیرضا عاقبت بخیر باشد و در مسیر درست زندگی قرار بگیرد. البته ناگفته نماند نان حلالی که پدر علیرضا به خانه می‌آورد، تاثیر بسزایی در تربیت فرزندانم داشت.

درک و فهم بالای شهید «علیرضا سعادت»

اسما حسین شاهی به درک بالای فرزندش اشاره کرد و گفت: علیرضا با اینکه نوزده سال بیشتر نداشت، اما از فهم، درک و شعور بالایی برخوردار بود و همیشه دنبال یاد گرفتن کار و حرفه‌‍ای بود و هیچ گونه توقع مالی از خانواده‌اش نداشت و هزینه‌های تحصیل و زندگی شخصی‌اش را با کار کردن تامین می‌کرد.

«خانواده» مهمترین کانون اجتماعی

مادر این شهید گرانقدر درباره اهمیت فرزندآوری توضیح داد: «خانواده» مهمترین کانون اجتماعی است که هیچ کانونی جای آن را پر نمی‌کند. زن و شوهر، کانون خانواده را می‌سازند و فرزندان باعث استحکم آن می‌شوند. داشتن فرزند باعث گرم‌تر شدن کانون خانواده و ایجاد محبت بیشتر بین اعضای خانواده می‌شود. حتما خداوند نگاه ویژه‌تری به خانواده‌ای دارد که دارای فرزند هستند.

مادر این شهید گرانقدر در پایان اظهار کرد: متاسفانه در اثر تبلیغات اشتباه و فرهنگ نادرستی که طی سال‌های اخیر شده، جوانان اشتیاق زیادی به فرزندآوری ندارند. البته ممکن است وجود مشکلات اقتصادی نیز در این مورد بی‌تاثیر نباشد. اما اگر معتقد باشیم که خدا روزی دهنده است و به قول معروف «آنکه دندان دهد، نان دهد»، حضور فرزند در زندگی باعث نشاط و امید به آینده است و فرزندان پشتوانه‌ای برای پدر و مادر و جامعه‌ای هستند که نیاز به وجود و حضور جوانان دارد.

منبع: نوید شاهد

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار