فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع):

بیش از ۳۰ هزار کیلومتر جاده روستایی در حوزه محرومیت زدایی احداث شده است

سردار «پورجمشیدیان» گفت: در حوزه محرومیت زدایی احداث بیش از ۳۰ هزار کیلومتر جاده روستایی در دستور کار قرار گرفته است.
کد خبر: ۶۵۰۸۷۰
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۰ - 12February 2024

احداث بیش از ۳۰ هزار کیلومتر جاده روستایی در راستای محرومیت زداییبه گزارش دفاع‌پرس از ارومیه، سردار پاسدار «عباس پورجمشیدیان» فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در ارومیه اظهار داشت: در مرحله اول طرح آبرسانی به روستا‌های محروم، ۱۰ هزار روستا در کشور هدف گذاری شده که از این تعداد ۵۴۸ روستا مربوط به ۲ استان آذربایجان غربی و کردستان است.

وی با اشاره به اینکه ۱۶ هزار میلیارد ریال اعتبار برای این طرح در نظر گرفته شده، گفت: از این تعداد نیز ۳۷۹ روستا با ۱۰ هزار میلیارد ریال مربوط به آذربایجان غربی و ۱۶۹ روستا با ۶ هزار میلیارد ریال مربوط به کردستان است.

سردار پورجمشیدیان خاطرنشان کرد: پیشرفت اعتباری این طرح ۳۲ درصد و پیشرفت فیزیکی آن بیش از ۵۰ درصد است.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) ادامه داد: علاوه بر آن، در حوزه محرومیت زدایی احداث بیش از ۳۰ هزار کیلومتر جاده روستایی در دستور کار قرارگرفته و در سه سال گذشته یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکن محرومان احداث شده است.

سردار پورجمشیدیان گفت: در ۱۰ سال گذشته نیز ۱۰ هزار سری جهیزیه به زوج‌های جوان و محروم در استان‌های کردستان و آذربایجان غربی اهدا شده است.

وی با اشاره به تلاش اتباع کشور‌های همسایه شرقی کشور برای خروج از مرز‌های شمال غربی به سمت کشور‌های اروپایی افزود: برای جلوگیری از این امر غیرقانونی، در ۱۰ سال گذشته ۲۵۰ هزار تبعه خارجی در آذربایجان‌ غربی دستگیر شده و امسال نیز این رقم به ۲۳ هزار نفر رسیده است.

این مسئول با بیان اینکه برخی افراد نیز اقدام به گروگان گیری از اتباع خارجی می‌کنند، به آنان به صورت جدی هشدار داد که برخورد بسیار جدی با آنان صورت خواهد گرفت.

سردار پورجمشیدیان تاکید کرد: افرادی که اقدام به این کار می‌کنند این هشدار ما را جدی بگیرند و از این کار کثیف دست بکشند و در صورت بی توجهی به این هشدار، برخورد نیرو‌های ما جدی‌تر خواهد بود.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) با اشاره به عملیات‌های صورت گرفته برای مقابله با فعالیت‌های ضدانقلاب در آن سوی مرز‌های کشورمان تصریح کرد: این عملیات‌ها سازمان و انسجام ضدانقلاب را در خارج از کشور به صورت کامل به هم ریخت و بسیاری از سران آن‌ها فراری شدند.

وی با بیان اینکه با این اقدام، ساختار تشکیلاتی ضدانقلاب به هم خورده است، گفت: ما باید اطمینان حاصل کنیم که ضد انقلاب در آن مناطق پایگاهی ندارد و سنگر‌ها و مقر‌های آنان باید جمع آوری و منهدم شود.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها