عیدانه‌های رادیو ایران از میلاد امام حسین (ع) تا میلاد امام سجاد (ع)

رادیو ایران، در آستانه میلاد با سعادت سلطان عشق حضرت سید الشهدا (ع) و روز پاسدار، امیر عشق حضرت عباس بن علی (ع) و روز جانباز، پور عشق حضرت سیدالساجدین (ع) برنامه‌های مختلفی را به شرح زیر تقدیم می‌کند.
کد خبر: ۶۵۰۹۲۲
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۰ - 12February 2024

عیدانه‌های رادیو ایران از میلاد امام حسین (ع) تا میلاد امام سجاد (ع)به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، ماه شعبان یکی از ماه‌های پر خیر و برکت است و اعیاد بسیار فرخنده‌ای در آن قرار دارد. از جمله مناسبت‌های این ماه می‌توان به ولادت امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل (ع)، امام سجاد (ع) و میلاد امام زمان (عج) اشاره کرد که باعث شده در طول ماه شعبان مسلمانان سراسر در شادی و شور به سر ببرند و به اعیاد شعبانیه مشهور شود.

از همین رو ویژه برنامه «بهار جان» با موضوع کیفیت زندگی مومنانه بر اساس رهنمود‌های ائمه اطهار امام حسین (ع)، ولادت حضرت ابوالفضل و امام سجاد (ع) اعیاد شعبانیه را گرامی می‌دارد. این برنامه از دوشنبه ۲۳ بهمن تا چهارشنبه ۲۵ بهمن با حضور کارشناسان مذهبی حجت الاسلام مسلم داودی نژاد، حجت الاسلام آقا بابا و به تهیه کنندگی حسین معصومی ساعت ۲۲:۰۰ تقدیم می‌شود.

برنامه «راه شب» نیز از سه شنبه بامداد (۲۴ بهمن) این اعیاد را مد نظر قرار داده است، «راه شب» از قدیمی‌ترین برنامه‌های رادیو ایران است که سی دقیقه هر بامداد پخش می‌شود.

«سلام صبح بخیر» برنامه صبح گاهی رادیو ایران است که از شنبه تا پنج شنبه ساعت ۶:۳۵ پخش می‌شود و در روز‌های ۲۴ تا ۲۶ بهمن به اعیاد شعبانیه می‌پردازد. «سلام صبح بخیر» این هفته به تهیه کنندگی زهرا قائدی و اجرای حامد نجم الهدی روانه آنتن می‌شود.

برنامه «خانه و خانواده» نیز که از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹:۰۰ تقدیم می‌شود در روز ۲۴ و ۲۵ بهمن با موضوع ایثار واز خودگذشتگی به تهیه کنندگی متین السادات فیروزی و اجرای فاطمه آل عباس تقدیم می‌شود.

«به افق نور» از دیگر ویژه برنامه‌هایی است که از ۲۴ تا ۲۶ بهمن با رویکرد سبک زندگی حسینی و الگو گرفتن از ائمه اطهار ساعت ۱۱:۴۰ روانه آنتن می‌شود.

«پاسداران ولایت» نام ویژه برنامه مستندی است که سه شنبه ۲۴ بهمن، همزمان با میلاد پر برکت امام حسین (ع) ساعت ۱۳:۳۰ به گزارشگری گیتی محمدی تقدیم مخاطبان رادیو ایران می‌شود.

برنامه موسیقیایی «گلبانگ» نیز با پخش قطعات شاد میلاد‌های خجسته امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل (ع) و امام سجاد (ع) را گرامی می‌دارد. «گلبانگ» از شنبه تا پنج شنبه ساعت ۱۵:۰۰ به تهیه کنندگی ندا حاجی اسماعیلی و اجرای مریم نشیبا به روی آنتن می‌رود.

برنامه عصر گاهی «ایرانشهر» نیز در تاریخ‌های فوق این مناسبت‌های مهم را با پرداختن به موضوعات فداکاری و.. مد نظر قرار می‌دهد. «ایرانشهر» این هفته به تهیه کنندگی حسین معصومی و اجرای مهرناز فقیهی و استاد کمال همنشین ساعت ۱۷:۳۰ پخش می‌شود.

مستند «سفیر عشق» همزمان با میلاد فرخنده حضرت ابوالفضل (ع) و روز جانبار چهارشنبه ۲۵ بهمن ساعت ۱۳:۳۰ با جانبازان گفت‌وگو می‌کند.

همچنین برنامه «خیابان ایران» روز پنج شنبه ۲۶ بهمن همزمان با سالروز ولادت با سعادت امام سجاد (ع) با یک آزاده گفت‌وگو می‌کند. این برنامه ساعت ۱۲:۳۰ پخش می‌شود.

رادیو ایران پیشاپیش اعیاد بزرگ شعبانیه را تبریک می‌گوید.

منبع: رادیو ایران

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
پربیننده ها