پشت‌پرده حملات آمریکا به فرماندهان مقاومت

کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: آمریکا بدون هدف و برنامه اقدام به ترور شخصیت‌های محور مقاومت می‌کند تا از رهگذر بمباران‌ها به‌زعم خود محور مقاومت را تضعیف کند.
کد خبر: ۶۵۰۹۳۳
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۰ - 12February 2024

پشت‌پرده حملات آمریکا به فرماندهان مقاومتبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، نمایندگان عراق و سوریه در شورای امنیت سازمان ملل متحد سه‌شنبه گذشته حملات تجاوزکارانه آمریکا به مناطقی در دو کشور را محکوم کردند. نماینده عراق اظهار داشت: بحران‌های غرب آسیا به هم مرتبط هستند و نسبت به گسترش دامنه درگیری‌ها در منطقه هشدار می‌دهیم.

وی با بیان اینکه عراق اجازه نمی‌دهد این کشور به عرصه تسویه حساب‌های سیاسی تبدیل شود، افزود: حملاتی که از سوی برخی کشور‌های دوست و متحد انجام می‌شود و حاکمیت کشورمان را نقض می‌کند، محکوم می‌کنیم.

حسن هانی زاده، کارشناس مسائل بین‌الملل درباره تبعات حضور ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا و تشدید بی ثباتی در منطقه اظهار داشت: فرمانده نیروی مسلح عراق، دولتمردان و مردم عراقی و سوری و سایر کشور‌های منطقه بر اینکه وجود ائتلاف بین المللی زمینه ساز کاهش تنش‌ها نشده است، تأکید کرده‌اند. 

وی افزود: آمریکا به بهانه‌های واهی حضور خود را در منطقه با اقدامات خرابکارانه و ترور فرماندهان محور مقاومت و حمله به غیرنظامیان ادامه می‌دهد. دستور کار آمریکا باعث شده است همه در این موضوع به نتیجه واحدی دست یابند که ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا باید از منطقه خارج شود.

کارشناس مسائل بین‌الملل عنوان کرد: حضور آمریکا در منطقه نه تنها برای جلوگیری از افزایش تنش‌ها نیست، بلکه حمله به مقر فرماندهان محور مقاومت و به شهادت رساندن آن‌ها نشان می‌دهد آمریکا و رژیم صهیونیستی درصدد تغییر قواعد درگیری در غزه و انتقال بحران به منطقه هستند.

هانی زاده گفت: آمریکا در روز‌های گذشته حملات دامنه داری به یمن، عراق و سوریه انجام داد؛ حملاتی که نشان می‌دهند سیاست‌های آمریکا در همراهی با رژیم صهیونیستی شکست خورده است. انصارالله و ارتش یمن در روز‌های گذشته مانع ارسال سلاح‌های کشتار جمعی آمریکا از مسیر تنگه باب المندب به رژیم صهیونیستی شدند، به همین دلیل آمریکا خشم خود را با کشتن مردم و فرماندهان جبهه مقاومت نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها به این نتیجه دست یافته اند رژیم صهیونیستی در آستانه شکست کامل قرار دارد و تلاش می‌کنند با تغییر قواعد بازی، درگیری بیشتر و برهم زدن شطرنج میدانی منطقه بحران کنترل کنند، لذا اقدامات خرابکارانه در منطقه، عراق، سوریه و یمن انجام داده اند. به همین دلیل ملت‌های منطقه خواهان خروج آمریکا هستند.

هانی زاده معتقد است: تجربه نشان داده است، هر گاه رژیم صهیونیستی با بن بست نظامی و سیاسی مواجه شده، آمریکایی‌ها برای جلوگیری از شکست صهیونیست‌ها سعی کرده اند از رهگذر انتقال بحران به منطقه، تل‌آویو را از باتلاق ایجاد شده خارج کنند. 

وی تأکید کرد: مردم منطقه دیگر مایل نیستند تبعات سیاست‌های آمریکا را در حمایت از رژیم صهیونیستی با ریخته شدن خون فرزندانشان بپردازند، به همین دلیل روی موضوع خروج آمریکا از منطقه بسیار صحبت شده است و به نظر می‌آید در این زمینه به اجماع منطقه‌ای نزدیک شده اند.

هانی زاده تصریح کرد: رژیم صهیونیستی با گذشت بیش از ۱۲۸ روز از عملیات «طوفان الاقصی» دستاوردی به جز بمباران مردم بی‌گناه غزه و کشتار مردم فلسطین نداشته است. امروز سران صهیونیست در برابر موجی از نفرت عمومی جهانی قرار دارند و دامنه این موج به سران آمریکایی به دلیل حمایت از رژیم کودک کش رسیده است. 

کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: آمریکا بدون هدف و برنامه ریزی اقدام به ترور شخصیت‌های محور مقاومت می‌کند تا از رهگذر بمباران‌ها به زعم خود محور مقاومت را تضعیف کند.

وی با تأکید بر اینکه ترور رهبران محور مقاومت بی پاسخ نمی‌ماند، عنوان کرد: تداوم جنایت ها، تجاوزات و نقض حاکمیت کشور‌های منطقه به انزجار عمومی از آمریکا و متحدانش منجر شده است، بنابراین شاهد ایستادگی منسجم مردم عراق، سوریه، لبنان و یمن در زمینه خروج آمریکا از منطقه خواهیم بود. 

هانی زاده گفت: مردم منطقه یک صدا مخالفت خود را با نقض حاکمیت کشورهایشان و حمله به فرماندهان مقاومت اعلام کرده‌اند و صدایشان را به گوش نهاد‌های بین المللی می‌رسانند.

وی تصریح کرد: بی تردید مقاومت ساز و کار‌های لازم را برای تقابل مستقیم با آمریکا و رژیم صهیونیستی تعریف کرده است و در دستور کار قرار خواهد داد، ضمن اینکه همراهی، همصدایی و تأکید مردم کشور‌های منطقه بر خروج آمریکا از منطقه به نتیجه مطلوب خواهد رسید. 

منبع: راهبرد معاصر

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار