در سخنانی؛

رئیس سازمان بسیج سازندگی: گروه‌های جهادی خاستگاه رویش‌های انقلاب اسلامی/ ۵۱ هزار گروه جهادی در کشور فعالیت دارند

سردار زهرایی گفت: نسل جوان که هسته اصلی گروه‌های جهادی را تشکیل می‌دهند فعال و پویا هستند و می‌توانند تاثیرگذار باشند چراکه از گذشته جریان رویشی انقلاب اسلامی در گروه‌های جهادی رخ می‌داد.
کد خبر: ۶۵۱۱۰۱
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۹ - 13February 2024

رئیس سازمان بسیج سازندگی: گروه‌های جهادی خاستگاه رویش‌های انقلاب اسلامی/ ۵۱ هزار گروه جهادی در کشور فعالیت دارندبه گزارش دفاع‌پرس از استان خراسان رضوی، سردار سرتیپ دوم پاسدار «محمد زهرایی» رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور در جمع جهادگران شرکت کننده در چهارمین دوره انتخابات مجمع جهادگران خراسان رضوی، اظهار داشت: قرارگاه‌های عملیات جهادی بر مبانی فکری عمل می‌کنند؛ بر همین اساس شورای جهادی باید گفتمانی و هویت‌بخش باشد و گروه‌های جهادی باید نقشه ‌راه ترسیم کنند و بازوی اندیشه مشاوره‌ای باشند.

وی افزود: نسل جوان، فعال و پویا هستند و در گروه‌های جهادی می‌توانند نقش تاثیرگذاری داشته باشند. جهادگران باید اولویت‌ها را مانند مشکلات آب شرب، اشتغال‌زایی و سایر موارد با دولت مطرح کنند و به دنبال راه حل آن باشند چراکه از گذشته جریان رویشی انقلاب در گروه‌های جهادی رخ می‌داد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به اینکه دست برتر را گروه‌های جهادی دارند، بیان کرد: گروه‌های جهادی موتور محرک جامعه هستند، بسیج باید به دنبال خبر‌ها و اتفاقات امیدوارکننده از جنس خود مردم باشد.

سردار زهرایی تصریح کرد: گروه‌های جهادی در ولایت و انقلاب ذوب شده‌اند و با تمام وجود تلاش می‌کنند تا به‌عنوان مطالبه‌گران خستگی‌ناپذیر مسائل مروبط به مردم را پیگری کنند.

وی در خصوص شورا‌های جهادی نیز عنوان داشت: شورا‌های جهادی منتخبین گروه‌های جهادی هستند، چراکه از متن این گروه‌ها انتخاب می‌شوند. آن‌ها از توانایی مطالبه‌گری برخوردار هستند که بحمالله مجمع جهادی استان‌ها هم همین گونه است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور خاطرنشان کرد: از ۵۱ هزار گروه جهادی فعال در کشور ۳۷ هزار گروه جهادی پایگاه‌محور هستند و در جغرافیا و پایگاه محل خود فعالیت دارند و هجرت نمی‌کنند، اما سایر گروه‌های جهادی هجرت دارند و از یک جغرافیا به جغرافیای دیگر می‌روند، این‌ها گروه‌های جهادی تخصصی هستند، مانند گروه دندانپزشکی، دامپزشکی، عشایری، مهندسین که در حال حاضر همین گروه‌ها شورا‌ها و مجامع جهادی را تشکیل دادند و به لحاظ فکری و اندیشه‌ای و مسائل مردم را توسط خود مردم حل می‌کنند.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها