توزیع ۱۴ هزار قبضه سلاح میان شهرک‌نشینان صهیونیست

وزارت امنیت داخلی رژیم «اسرائیل» ۱۴ هزار قبضه سلاح بدون طی مراحل قانونی در اختیار شهرک‌نشینان قرار داده است.
کد خبر: ۶۵۲۱۰۷
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۰ - 18February 2024

توزیع ۱۴ هزار قبضه سلاح میان شهرک‌نشینان صهیونیستبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، صحنه‌های حضور شهرک‌نشینان سلاح به دست در خیابان‌ها و تفرجگاه‌ها و حتی مدارس مسأله تازه‌ای در اسرائیل نیست، اما این پدیده از فردای هفت اکتبر ۲۰۲۳ به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

در این خصوص روزنامه هاآرتص چاپ فلسطین اشغالی امروز (یکشنبه) در گزارشی از صدور گسترده مجوز حمل سلاح برای شهرک‌نشینان بدون طی مراحل قانونی خبر داد.

این روزنامه نوشت که «ایتمار بن گویر» و همفکران او در وزارت امنیت داخلی از اکتبر سال گذشته تاکنون بیش از ۱۴ هزار قبضه سلاح در اختیار شهرک‌نشینان قرار داده‌اند.

هاآرتص نوشت که مشاور بن گویر شخصا با اعمال نفوذ خود برای برخی از خبرنگاران نیز مجوز حمل سلاح دست و پا کرده است.

بن گویر از ابتدای حضور در وزارت امنیت داخلی بار‌ها گفته است که باید سلاح بیشتری در اختیار یهودیان قرار گیرد، اما اینکه بدون طی مراحل قانونی و بدون بررسی شرایط گیرندگان این مقدار سلاح بذل و بخشش شود، پدیده تازه‌ای است؛ تا جایی که دفتر دادستانی کل اسرائیل اعلام کرده که تحقیقات خود را در این خصوص آغاز کرده است.

دو روز پیش نیز که یک جوان فلسطینی در شهرک «کریات ملاخی» سه شهرک‌نشین را کشت و سه نفر دیگر را زخمی کرد، ایتمار بن گویر گفته بود که باید سلاح بیشتری در اختیار اسرائیلی‌ها قرار بگیرد.

با این حال بسیاری در اسرائیل افکار «ایتمار بن گویر» را خطرناک و سیاست‌های او را نفت روی آتش می‌دانند و در خصوص اینکه اوضاع در قدس اشغالی در ایام ماه رمضان چگونه پیش خواهد رفت، بار‌ها هشدار داده‌اند.

در این خصوص چندی پیش «یائیر لاپید» نخست‌وزیر سابق اسرائیل بن گویر را «دلقک خطرناک» توصیف کرد و گفت که اگر مدیریت مسجدالاقصی در ماه رمضان به دست بن گویر باشد، اوضاع به حد انفجار خواهد رسید.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
پربیننده ها