اعتراض هزاران نفر به حکم دادگاه سرهنگ جوانمردی

انتشار خبر تایید حکم اعدام سرهنگ جعفر جوانمردی فرمانده انتظامی بندرانزلی موجی از اعتراض کاربران و مخاطبان خبرگزاری فارس را به دنبال داشت.
کد خبر: ۶۵۹۱۱۶
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۵ - 01April 2024

اعتراض هزاران نفر به حکم دادگاه سرهنگ جوانمردیبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، ثبت دهها پویش، هزاران کامنت و دهها هزار امضا در سامانه «فارس من» فقط بخشی از حمایت‌ها از فرمانده سابق انتظامی بندرانزلی است.

در یکی از پویشها که در کمتر از 24 ساعت به بیش از 15 هزار امضا رسیده، کاربران از مسئولین دستگاه قضایی خواسته اند نسبت به صدور این حکم تجدید نظر کنند. 

سید جعفر جوانمردی در اغتشاشات سال گذشته در حین ماموریت به دلیل شلیک گلوله‌ای ساچمه‌ای که منجر به کشته شدن فردی به نام مهران سماک شد، با تشخیص دادگاه به جرم قتل عمد به قصاص محکوم شد.

بسیاری معتقدند با توجه به اینکه این حادثه در حین ماموریت پلیس و در هنگام اغتشاشات اتفاق افتاده، حکمی سختگیرانه توسط قاضی صادر شده و عملا این موضوع منجر به تضعیف پلیس خواهد شد.

در همین رابطه با پیگیری خبرنگاران فارس از مسئولین قوه قضائیه مشخص شد این حکم قطعی نیست و به علت نقص های متعدد قرار است مجددا پرونده بررسی شود. 

مسئولین قوه قضائیه اطمینان دادند که حکم صادره در حال حاضر قابلیت اجرا ندارد و با تکمیل پرونده باید بررسی های جامع تری نسبت به آن صورت بگیرد.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار