هانی‌زاده در گفت‌وگو با دفاع‌پرس:

حمله رژیم صهیونیستی به مقر کنسولگری ایران سرپوشی بر شکست‌های نظامی آنها در غزه است

کارشناس مسائل سیاسی در تحلیل چرایی حمله صهیونیست‌ها به کنسولگری ایران در دمشق گفت: رژیم صهیونیستی اکنون با یک چالش داخلی مواجه بوده و شش ماه است که از عملیات «طوفان‌الاقصی» و جنگ غزه می‌گذرد و این رژیم نتوانسته که یک دستاورد نظامی و سیاسی برای مدیریت بحران غزه داشته باشد.
کد خبر: ۶۵۹۱۴۷
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۸ - 01April 2024

کارشناس مسائل سیاسی: حمله رژیم صهیونیستی به مقر کنسولگری ایران نقض آشکار کنوانسیون‌های بین‌المللی است«حسن هانی‌زاده» کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل دفاع‌پرس پیرامون حمله رژیم متجاوز صهیونیستی به ساختمان بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق اظهار داشت: حمله هواپیما‌های رژیم صهیونیستی به مقر کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق نقض آشکار قوانین بین‌المللی است. ضمن اینکه به اعتبار کنوانسیون‌های «وین» و «ژنو» یک مصونیت دیپلماتیک به مقر‌های سیاسی کشور‌های خارجی داده است و حمله به مقر کنسولگری ایران را می‌توان نقض آشکار کلیه کنوانسیون‌های بین‌المللی از سوی رژیم صهیوینستی تلقی کرد.

هانی‌زاده افزود: حمله رژیم متجاوز صهیونیستی به ساختمان بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق پیامد‌های بسیار خطرناکی را برای صلح و امنیت جهانی خواهد داشت. این در حالی است که رژیم صهیونیستی اکنون با یک چالش داخلی مواجه بوده و شش ماه است که از عملیات «طوفان‌الاقصی» و جنگ غزه می‌گذرد و این رژیم نتوانسته که یک دستاورد نظامی و سیاسی برای مدیریت بحران غزه داشته باشد.

کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: در طول شش ماهی که از جنگ غزه می‌گذرد افکار عمومی بر علیه رژیم صهیونیستی به شدت تحریک شده است و قطعنامه‌ای هم که اخیرا در شورای امنیت سازمان ملل متحد با رای ممتنع آمریکا تصویب شده نشانه وجود شکاف بین آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه رژیم صهیونیستی با یک بحران داخلی و یک بن‌بست مواجه شده است تمامی تلاش خود را می‌کند تا این بحران را به خارج از اراضی اشغالی منتقل کند و پای قدرت‌های بزرگ جهانی را به منطقه باز کند تا بتواند از طریق مذاکره در آینده پیرامون غزه امتیازاتی را بگیرد.

هانی‌زاده اضافه کرد: با توجه به تمامی مسائل و موضوعات گفته شده به نظر می‌رسد حمله هواپیما‌های رژیم صهیونیستی به مقر کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق اقدامی کاملا خطرناک است و ایران هم در زمان و مکان مناسب پاسخ لازم را خواهد داد.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: هرچند که جمهوری اسلامی ایران اقدام شتابزده‌ای را انجام نخواهد داد، ولی به هر حال ابزار‌های ایران برای انتقام گرفتن و تنبیه رژیم صهیونیستی بسیار زیاد است. ضمن اینکه محور مقاومت هم در آینده به شدت وارد عمل خواهد شد و فشار‌ها را بر روی رژیم صهیونیستی تشدید خواهد کرد.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار