جزئیاتی از شهادت هفت تن از نیروهای ایرانی در حمله تروریستی رژیم صهیونیستی

هفت تن از مستشاران ایرانی در حمله موشکی رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق به شهادت رسیدند.
کد خبر: ۶۵۹۱۸۹
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۱ - 02April 2024

به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس، رژیم صهیونیستی در جدیدترین جنایت خود روز گذشته (دوشنبه ۱۳ فروردین) ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق را مورد هدف حمله موشکی قرار داد که در نتیجه ساختمان به کلی فرو ر یخت و دو تن از سرداران نیروی قدس سپاه و پنج تن از مستشاران ایرانی به شهادت رسیدند.

جزئیاتی از هفت شهید حمله تروریستی رژیم صهیونیستی+ تصاویر

«حسین اکبری» سفیر ایران در دمشق در این‌باره اظهار داشت: «این ساختمان با جنگنده‌های اف ۳۵ و شلیک شش موشک مورد حمله قرار گرفت. من در محل کار خودم در سفارت بودم. رژیم صهیونیستی جرم و جنایت‌های زیادی علیه دیپلمات‌ها انجام داده است.»

رژیم صهیونیستی در ماه‌های گذشته با ترور‌های هدفمند نیرو‌های زبده مقاومت را نشانه گرفته است. اتفاقی که مشابه آن در ترور شهید «سید رضی موسوی» و «صادق امیدزاده» به همراه نیرو‌های همراهشان رخ داد تا ثابت کند رژیم صهیونیستی در تقابل مستقیم با جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به اهداف خود در ضربه زدن به محور مقاومت منطقه از هیچ جنایتی چشم‌پوشی نخواهد کرد.

در حمله موشکی روز گذشته، سرداران رشید مدافع حرم سرتیپ پاسدار «محمدرضا زاهدی» و سرتیپ پاسدار «محمدهادی حاجی‌رحیمی» از فرماندهان، پیشکسوتان و جانبازان سرافراز دفاع مقدس و مستشاران و افسران نظامی ارشد ایران در سوریه و پنج تن از افسران همراه آنان به شرح زیر به فیض شهادت نائل آمدند:

۱. شهید حسین امان اللهی
۲. شهید سید مهدی جلالتی
۳. شهید محسن صداقت
۴. شهید علی آقابابایی
۵. شهید سید علی صالحی روزبهانی

سردار محمدرضا زاهدی متولد ۱۱ آبان ۱۳۳۹ در اصفهان، در سال ۱۳۵۹ به سپاه پاسداران پیوست و در طول جنگ تحمیلی از فرماندهان میانی سپاه بود و فرماندهی تیپ ۴۴ قمر بنی‌هاشم را از ۱۳۶۲ تا ۱۳۶۵ برعهده داشت. او در فاصله سال‌های ۱۳۶۵ تا ۱۳۷۰ فرمانده لشکر ۱۴ امام حسین (ع) بود و در سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۷ فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران را برعهده داشت. وی از ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۵ با حفظ سمت فرمانده قرارگاه ثارالله نیز شد و از سال ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۸ معاونت عملیات سپاه پاسداران را هم برعهده داشت. سردار زاهدی از سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۵ در نیروی قدس فعالیت می‌کرد و فرمانده سپاه سوریه و لبنان بود.

سردار محمدهادی حاجی‌رحیمی شهید دیگر حمله تروریستی روز گذشته رژیم صهیونیستی معاون هماهنگ کننده نیروی قدس و از فرماندهان ارشدی بود که سابقه حضور در دفاع مقدس و جبهه مقاومت را در کارنامه دارد. وی از ابتدای شکل گیری نیروی قدس مشغول به فعالیت بوده و جزو قدیمی‌ترین فرماندهان این نیرو به شمار می‌رود. 

شهید سید مهدی جلادتی دیگر شهید این حمله تروریستی از اعضای دبیرخانه دفتر فرماندهی نیروی قدس بود. سه تن دیگر از شهدای شب گذشته نیز از مستشاران نظامی بودند که در خارج از مرز‌های ایران و در سوریه فعالیتت می‌کردند.

انتهای پیام/ ۱۴۱

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار