اکبری: حمله به ساختمان کنسولگری سفارت ایران نقض فاحش مقررات بین‌المللی است

عابد اکبری کارشناس مسایل بین‌الملل گفت: تجربه گذشته از «اسرائیل» نشانگر این است که هرگاه آن‌ها در جبهه‌ای شکست خوردند، روی به اینگونه اقدامات ایذایی آوردند و رفتار امروز آن‌ها نیز نشانگر آشفتگی در نظام تصمیم گیری این رژیم است.
کد خبر: ۶۵۹۳۴۰
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۰ - 02April 2024

اکبری: حمله به ساختمان کنسولگری سفارت ایران نقض فاحش مقررات بین‌المللی استبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، عابد اکبری کارشناس مسایل بین‌الملل در خصوص تجاوز عصر دیروز رژیم صهیونیستی با جنگنده اف ۳۵ و شلیک ۶ موشک به ساختمان بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق اظهار داشت: در حقیقت این جنایت نقض فاحش مقررات بین‌المللی بویژه کنوانسیون روابط دیپلماتیک ۱۹۶۱ وین بود.

وی گفت: اینگونه اقدامات رژیم طی سال‌های گذشته و بویژه طی شش ماه اخیر موضوع جدیدی نیست و آن‌ها در چند نوبت از این دست اقدامات جنایتکارانه در سوریه مرتکب شده بودند و هرگز نتوانستند بهره‌ای راهبردی از این اقدامات خود ببرند. 

به نظر می‌رسد این روز‌ها اسرائیل به این احتیاج دارد که محیط منطقه‌ای را تهدید و مخاطراتی را متوجه محیط منطقه‌ای کند و یک نوع مانع در مسیر حمایت خارجی از مردم مظلوم فلسطین ایجاد کند. از سوی دیگر می‌خواهد این پیام را مخابره کند که با توجه به اینکه ما در غزه مشکل داریم، اما همچنان قدرتمند هستیم و دشمنان خارجی‌مان را هم تهدید می‌کنیم.

اکبری خاطرنشان کرد: تجربه گذشته از اسراییل نشانگر این است که هرگاه آن‌ها در جبهه‌ای شکست خوردند، روی به اینگونه اقدامات ایذایی آوردند و رفتار امروز آن‌ها نیز نشانگر آشفتگی در نظام تصمیم گیری این رژیم است. آشفتگی که ناشی از تغییر فضای بازی علیه اسرائیل پس از طوفان الاقصی بوده و دست و پا زدن‌های رژیم پس از آن صرفا به فرورفتن بیشتر آن‌ها و رسیدن به نقطه پایان کمک می‌کند.

این کارشناس مسایل بین الملل در گفت‌وگویی افزود: طی هفته‌های گذشته فشار‌های بین المللی بر رژیم به طرز شگفت انگیزی روبه افزایش بوده و حتی متحدین سنتی این رژیم در اروپا و آمریکا نیز لب به انتقاد از رژیم گشوده‌اند هرچند کماکان ادامه نسل کشی رژیم اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی با حمایت‌های تسلیحاتی غرب در حال انجام است، اما تا همین اندازه فشار و انتقاد علیه این رژیم نیز بی سابقه بوده است و مقاومت مردم مظلوم فلسطین در برابر اشغالگران آن‌ها را به شدت آشفته نموده است.

عابد اکبری شهادت مستشاران نظامی جمهوری اسلامی ایران در روز شهادت مولای متقیان در سوریه را تجلی این جمله از امام علی (ع) خواند که «روز انتقام گرفتن از ظالم سخت‌تر از روز ستمکاری بر مظلوم است».

منبع: ایرنا

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار