تاکید نماینده پارلمان انگلیس بر اخراج سفیر و تحریم تل‌آویو

نماینده پارلمان انگلیس بر اخراج سفیر رژیم صهیونیستی و تحریم این رژیم تاکید کرد.
کد خبر: ۶۵۹۳۵۵
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۳:۲۱ - 02April 2024

تاکید نماینده پارلمان انگلیس بر اخراج سفیر و تحریم تل آویوبه گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «کلودیا وب»، نماینده پارلمان انگلیس در واکنش به ادامه جنایات رژیم صهیونیستی در غزه به ویژه بمباران خودروی کارکنان سازمان آشپزخانه مرکزی جهانی در مرکز این باریکه، خواستار اخراج کامل سفیر اسرائیل و همزمان اعمال تحریم علیه تل آویو شد.

وب تصریح کرد ما خواستار آتش‌بس فوری در غزه و توقف فروش سلاح به رژیم صهیونیستی هستیم.

وی گفت نمی‌توان در برابر رنج و مصیبت‌های مردم غزه ساکت نشست.

این نماینده انگلیسی اظهار داشت که اسرائیل از کنترل خارج شده و ما باید برای توقف آن کاری بکنیم.

کلودیا وب تصریح کرد ما باید واشنگتن را تحت فشار قرار دهیم زیرا "اسرائیل" به حرف کسی گوش نمی‌دهد.

پیش از این نیز، وزارت خارجه انگلیس از احضارکردن سفیر رژیم صهیونیستی در لندن خبر داده بود. وزارت خارجه انگلیس اعلام کرد که این اقدام در پی کشتار نیروهای امدادی در نوار غزه انجام شده و دولت انگلیس کشتار ۷ تن از نیروهای امدادی در نوار غزه از سوی رژیم صهیونیستی را قاطعانه محکوم کرده است.

از سوی دیگر «دیوید کامرون» وزیر خارجه انگلیس نیز اعلام کرد که با وزیر خارجه رژیم صهیونیستی گفت‌وگو کرده و تاکید نموده که کشتار نیروهای امدادی به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.

کامرون بدون اشاره به حمایت‌های همه جانبه انگلیس از رژیم صهیونیستی افزود: از اسرائیل خواستیم که تحقیقاتی فوری و شفاف را در خصوص حمله به نیروهای امدادی در غزه انجام بدهد.

«ریشی سوناک» نخست‌وزیر انگلیس نیز بیان کرد که رژیم صهیونیستی باید توضیح بدهد که حادثه ناگواری که نیروهای امدادی در غزه به آن دچار شدند چگونه رخ داده است.

سوناک بدون اشاره به نسل‌کشی فلسطینیان در نوار غزه از سوی رژیم صهیونیستی گفت: اسرائیل باید گام‌هایی فوری را برای حمایت از کارکنان امدادی و تسهیل اقدامات انسان‌دوستانه آنان در غزه اتخاذ کند.

گفتنی است شب گذشته ارتش رژیم صهیونیستی در جدیدترین جنایت خود علیه نیروهای امدادرسان خارجی در نوار غزه خودروی تیم وابسته به نهاد آشپزخانه مرکزی جهانی را در این باریکه هدف قرار داد. این نهاد بین‌المللی مسؤولیت توزیع کمک‌های بشردوستانه در نوار غزه را برعهده دارد.

خبرنگار شبکه الجزیره گزارش داد که هدف قرار دادن این خودرو در دیرالبلح واقع در مرکز نوار غزه دست کم ۷ قربانی بر جای گذاشته است. بر اساس گزارش رسانه‌های خبری ۶ تن از این قربانیان را نیروهای خارجی تشکیل می‌دهند. در همین راستا دفتر اطلاع رسانی دولتی نوار غزه اعلام کرد که اشغالگران صهیونیست تیم بین‌المللی امدادرسانی متشکل از نیروهای انگلیسی، لهستانی، استرالیایی و اتباع دیگر کشورها را در این باریکه هدف قرار داده است.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار