نخست‌وزیر قطر: جامعه بین‌الملل به مسوولیت خود در قبال غزه عمل کند

نخست‌وزیر قطر خواهان مسوولیت‌پذیری جامعه بین‌الملل در قبال جنگ غزه و پیاده‌نمودن آتش‌بس دایمی در این باریکه شد.
کد خبر: ۶۵۹۵۰۸
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۹ - 03April 2024

نخست‌وزیر قطر: جامعه بین‌الملل به مسوولیت خود در قبال غزه عمل کندبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «محمد بن عبدالرحمن بن جاسم آل ثانی» نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر در دیدار با «پدرو سانچز» نخست‌وزیر اسپانیا اعلام کرد که در جریان این دیدار ۲ طرف اوضاع غزه، حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق و حمله به کارکنان سازمان آشپزخانه مرکزی جهانی از سوی این رژیم را مورد بحث و گفتگو قرار داده‌اند.

نخست‌وزیر قطر افزود: ما بر موضع خود مبنی بر حل‌وفصل عادلانه و فراگیر مساله فلسطین تاکید می‌کنیم و از جامعه بین‌الملل می‌خواهیم که مسوولیت‌پذیر باشد و آتش‌بس دایمی را در غزه حکم‌فرما کند.

محمد بن عبدالرحمن ادامه داد: امیدواریم که احکام دادگاه کیفری بین‌المللی آغازگر آتش‌بس دایم در غزه باشد. ما از آغاز به روند گفتگو‌ها برای آزادی اسیران و پایان جنگ پایبند بوده‌ایم.

نخست‌وزیر قطر گفت: ما تمامی تلاش خود را برای دستیابی به توافق به خرج می‌دهیم، اما نتیجه در دستان طرف‌های (درگیری) است. ما هیچ حمایتی را از هیچ کشوری برای عملیات نظامی اسراییل در رفح نمی‌بینیم.

وی ادامه داد: گروه‌های بین‌المللی آن طور که شایسته است برای توقف جنگ در نوار غزه اقدام نکرده‌اند. گفتگو‌ها همچنان با همان اختلافاتی که در پاریس با آن مواجه بودیم روبروست.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار