اعلام جزئیات شرکت در جشنواره هنری «فانوس»

هشتمین جشنواره ملی تولیدات هنری «فانوس» حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در موضوعات و بخش‌های مختلف برگزار خواهد شد.
کد خبر: ۶۵۹۵۰۹
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۴ - 03April 2024

اعلام جزئیات شرکت در جشنواره هنری «فانوس»به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از رشت، هشتمین جشنواره ملی تولیدات هنری «فانوس» حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در موضوعات و بخش‌های مختلف برگزار خواهد شد.
        
موضوعات هشتمین جشنواره ملی تولیدات هنری فانوس شامل نقش ولایت و رهبری در پیشبرد دفاع مقدس و آرمان‌ها و تداوم آن، نقش مردم در دفاع مقدس، نقش زنان در دفاع مقدس، شهدا و ایثارگران دفاع مقدس؛ رزمندگان، جانبازان، آزادگان، خانواده شهدا، رسالت تداوم آرمان‌های دفاع مقدس، سنگر جهاد تبیین، فرهنگ، علم و هنر، جنگ ترکیبی استکبار جهانی، مدافعان حرم و شهدای امنیت، سبک زندگی رزمندگان و شهدا، ازشهید بودن تا شهید شدن، سفر‌های راهیان نور و نسل امروز، تاثیر بازدیداز مناطق و یادمان‌های دفاع مقدس بر زائران راهیان نور به ویژه نسل جوان است.

بخش‌های هنری جشنواره نیز شامل هنر‌های نمایشی، تئاتر صحنه‌ای، تئاتر خیابانی، متن نمایش‌نامه، هنر‌های تجسمی، عکس، نقاشی، طراحی پوستر و بیلبورد (تابلوی تبلیغاتی)، فیلم، فیلم داستانی کوتاه، پویانمایی (انیمیشن)، مستند کوتاه، نماهنگ، موسیقی و سرود، موسیقی با کلام و بی‌کلام، سرود، رادیویی، نمایش رادیویی و پادکست  خواهد بود.

این جشنواره دارای بخش ویژه دانش‌آموزی، تئاتر صحنه‌ای، نقاشی، فیلم کوتاه ۱۸۰ ثانیه‌ای و عکس است.

کلیه آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره باید از تولیدات سال ۱۴۰۲ و بعد از آن باشد؛ مسئولیت حقوقی آثار و اصالت و رعایت حق کپی رایت ِآثار به عهده ارسال‌کننده است.

استفاده از آثار هنری برای چاپ، تکثیر، نشر الکترونیک و همچنین سایر اقلام تبلیغاتی بانک اطلاعات و... با ذکر نام صاحب اثر برای برگزار‌کنندگان جشنواره مجاز خواهد بود.

کیفیت تصاویر ارسالی آثار باید نشان‌دهنده جزئیات اثر برای هیئت داوری باشد؛ درصورت عدم رعایت مقررات شرکت در جشنواره، اثر هنری در هر مرحله‌ای از جشنواره حذف و امتیاز آن سلب می‌شود.

فیلم‌های آثار نمایشی نیز باید با کیفیت MPEG۴ باشد؛ متن نمایشنامه‌ها به صورت فایل PDF  در قالب ۲۱ سطر در قطع سایز A۴ با فونت ZAR، سایز ۱۴ باشد.

عکس باید با کیفیت بالا DPI۳۰۰  و در فرمت JPG  بدون هرگونه ویرایش باشد.
 
نقاشی حداقل عرض کمتر از ۲۰ CM نباشد، آثار باید با کیفیت دی DPI۳۰۰ و با پسوند JPg و در مود RGB و حجم فایلی باید حداقل ۱ و حداکثر ۴ مگابیت باشد.

در بخش فیلم نیز آثار ویدئویی باید خروجی نهایی باشد و با کیفیت MPEG۴  و مدت زمان فیلم داستانی و مستند کوتاه حداکثر ۳۰ دقیقه و زمان پویانمایی ۱ تا ۱۵ دقیقه و زمان نماهنگ ۵ تا ۷ دقیقه باشد.

در بخش سرود نیز‌نسخه ضبط شده موسیقی با کلام و بی‌کلام در قالب فایل صوتی با فرمت mp۳ باشد؛ درصورتی که گروه سرود فایل تصویری دارند آن هم ارسال شود.

در بخش رادیوئی نیز نسخه ضبط شده در قالب فایل صوتی با فرمت mp۳ - مدت زمان پادکست حداکثر ۳۰ دقیقه و نمایش رادیوئی ۲۵ تا ۳۰ دقیقه باشد.

در بخش دانش‌آموزی، تولید آثار هنری با امکانات و ابزار در حد توان دانش‌آموزان مورد قبول هیئت داوران خواهد بود.

برای تمام آثار راه یافته به مرحله کشوری، گواهی شرکت در جشنواره صادر خواهد شد.

لینک و شماره مجازی جهت ارسال آثار در پیام رسان‌های داخلی نیز ۰۹۳۳۴۴۳۴۷۸۵ و @honaredefaagln خواهد بود و شرکت‌کنندگان درصورت هرگونه سوال و ابهامی به شماره ۰۹۳۳۵۰۸۷۲۳۷ پیام دهند.

انتهای پیام/

 

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار