مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین:

قانون مستشاری یک قانون دفاعی بین کشورها است

حجت الاسلام «یوسفی» گفت: کشورهایی که پیمان دفاعی و امنیتی دارند برابر قانون کشورها و حقوق بین الملل مجاز به استفاده از مستشاران نظامی می باشند.
کد خبر: ۶۵۹۵۳۰
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۷ - 03April 2024

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از قزوین، حجت الاسلام «علی مراد یوسفی» مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین ضمن محکوم کردن جنایت رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری ایران بیان کرد: باید با اسرائیل برخورد قاطع شود اگر مقابله به مثل و پاسخ کوبنده داده نشود شیب این جنایات تندتر خواهد شد. همان طور که رهبر انقلاب فرمودند؛ رژیم صهیونیستی را از این اقدام پشیمان خواهیم کرد.

وی افزود: برخی ها می گویند اگر کنسولگری بوده است چرا همه شهدا نظامی هستند؟ این افراد، یا قوانین بین المللی را نمی دانند یا عدوات و خباثت خویش را در خدمت رژیم غاصب قدس قرار می دهند. در پیمان های نظامی و امنیتی دفاعی بین کشورها برابر قانون و حقوق بین الملل حق داشتن مستشار به رسمیت شناخته شده است همانند آمریکا که در عراق، سوریه، امارات و عربستان نه تنها نیروی مستشار بلکه پادگان نظامی دارد.

حجت الاسلام یوسفی افزود: علت حمله مکرر رژیم صهیونیستی به سوریه برای قطع ارتباط مواصلاتی جبهه مقاومت در خط مقدم نبرد است و با این اقدام می خواهد در جنگ احتمالی با حزب الله حلقه ارتباطی مقاومت ایران، عراق و سوریه را تحت تاثیر قرار دهد. اسرائیل با عقب نشینی مفتضحانه از غزه و بیمارستان شفا به دنبال موج رسانه ای برای افکار عمومی شهروندان خویش است تا شکست را با این اخبار جبران کند و از مشکلات داخلی بکاهد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان قزوین گفت: برخی ها معتقدند اسرائیل به دنبال کشاندن ایران به جنگ است در حالی که اصلا توان گسترش یک جنگ بزرگتر از غزه و حماس را ندارد و قدرت نظامی ایران مانند حزب الله و حماس نیست بلکه در مقیاس بزرگترین و قدرتمند ترین ارتش های دنیاست.

حجت الاسلام یوسفی در پایان عنوان کرد: برخورد با اسرائیل باید قدرتمند و سخت باشد تا به راحتی جرات حمله به مواضع نظامی ایران نداشته باشد. مقاومت اسلامی عراق هم فرودگاه حیفا را مورد حمله قرار داد این در حالی است که رژیم صهیونیستی در طول حیات خویش اینگونه تحقیر نشده است.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار