نویسنده صهیونیست:

حماس مسیر تاریخ را تغییر داد و فلسطین دیگر در سایه نخواهد ماند

تاریخ شش ماه گذشته را به عنوان یکی از درخشان ترین و شگفت انگیزترین دستاوردهای نظامی در کل تاریخ نظامی قضاوت خواهد کرد که غیرقابل تصور است.
کد خبر: ۶۶۰۶۲۶
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۶ - 09April 2024

کانال تلگرامی مطالعات فلسطین در مطلبی به یادداشت آلون میزراحی نویسنده اسرائیلی با عنوان حماس مسیر تاریخ را تغییر داد و فلسطین دیگر در سایه نخواهد ماند، پرداخت و نوشت:

در این لحظه بی نظیر آشکارتر می شود این است که جنبش مقاومت اسلامی حماس که از آن به عنوان یک جنبش کوچک فلسطینی یاد میشد، نه تنها اسرائیل را شکست داد، بلکه کل غرب را شکست داد و مسیر تاریخ را نیز طی شش ماه گذشته تغییر داد.

این نویسنده اسرائیلی جنبه هایی از پیروزی حماس را برشمرد و گفت: حماس در میدان جنگ در نوار غزه پیروز شد و در نبرد برای جلب افکار عمومی پیروز شد و از خوانش ذهنیت اسرائیلی به طرز شگفت انگیزی بهره برد و علاوه بر این، توانست از همه امکانات خود با کارایی بسیار بالایی استفاده کند.

وی می افزاید: حماس نابود یا متلاشی نشده است و هنوز هم تقریباً تمام اسیران 6 ماه پیش را در خود نگه داشته است و در برابر هیچ فشاری تسلیم نشده است و همچنان در بخش کوچکی که محاصره و کاملاً نابود شده است کار می کند و مؤثر است.

این نویسنده خاطرنشان کرد: تاریخ شش ماه گذشته را به عنوان یکی از درخشان ترین و شگفت انگیزترین دستاوردهای نظامی در کل تاریخ نظامی قضاوت خواهد کرد که غیرقابل تصور است.

این نویسنده، رژیم اشغالگر را مقصر دانست و گفت که شیوه جنگ علیه حماس از آن، اسطوره(حماسه) مقاومت ساخته است که در طول اعصار در حافظه فرهنگی زنده خواهد ماند.

وی در پایان گفت که هیچ کس فکر نمی کرد که حماس بتواند در این زمینه موفق شود، اما آنها موفق شدند و تاریخ را برای همیشه تغییر دادند و خاطرنشان کرد که فلسطین دیگر هرگز به سایه باز نخواهد گشت.

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار