یادداشت/ بثینه شعبان

غرب وحشی در جنگ غزه

واقعیت‌های جنگ علیه غیرنظامیان در غزه و پیامدهای آن، نشان داد که نظام غربی دنیای جدید یا تغییر یافته‌ای نیست و این جنگ برای اولین بار حقیقت این نظام را نمایان ساخت؛ نظامی که سال‌ها جهانیان را فریب داده بود که حافظ اصلی آزادی بیان و حقوق بشر است.
کد خبر: ۶۶۲۹۶۵
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۰ - 23April 2024

غرب وحشی در جنگ غزه/ دنیا تغییر کرده است؟!گروه بین‌الملل دفاع‌پرس: «بثینه شعبان» مشاور رسانه‌ای «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه در یادداشتی به بررسی جنگ غزه و تاثیر آن بر افشای ماهیت نظام‌های غربی پرداخت و نوشت: جمله‌ای که این روزها در روستاها، شهرها، کشورها می‌شنویم؛ این است: «دنیایی که ما امروز در آن زندگی می‌کنیم، دنیایی نیست که ما از زمان تولدمان در آن بزرگ شده‌ایم». خیلی‌ها معتقدند که ما امروزه احساس بیگانگی می‌کنیم و درک آنچه که در اطراف ما می‌گذرد، سخت است؛ زیرا شرایط جاری با مفاهیم، فرهنگ و ارزش‌هایی که یاد گرفتیم، متضاد است.

شاید حمله به نوار غزه، جنایات جنگی، کشتار فجیع ده‌ها هزار کودک و مادر، هدف قرار دادن بی‌سابقه بیمارستان‌ها، کادر پزشکی و خبرنگاران و سکوت بین‌المللی در قبال این همه جنایات علیه بشریت، شوک عظیمی را در وجدان‌های اکثریت مردم ایجاد کرده باشد؛ انسان‌هایی که شاید هرگز شاهد جنایت‌هایی به این بزرگی و سکوت معنی‌دار در قبال آن‌ها نبودند.

هیچ‌کس به داد قربانی مظلوم و مصیبت دیده با سلاح برنده دولت‌هایی که ادعا می‌کنند به آزادی، دموکراسی، حقوق بشر، توانمندسازی زنان، حمایت از کودکان ارزش قائل هستند، نمی‌رسد. ادعای دروغین غربی‌ها در جنگ غربی-صهیونیستی علیه غیرنظامیان بی‌دفاع غزه برملا شد.

این باند غربی قرن‌هاست که با پوشش رسانه‌ای دور از واقعیت و حقایق، جنگ، ویرانی و نسل‌کشی، برده داری و غارت ثروت مردم را در سرزمین‌های مختلف به راه انداخته‌اند و هدف آن‌ها رسیدن به هر گوشه‌ای از زمین است تا روایت اصلی در پوشش هر رویدادی باشند. 

واقعیت‌های جنگ علیه غیرنظامیان در غزه و پیامدهای آن، نشان داد که نظام غربی دنیای جدید یا تغییر یافته‌ای نیست و برای اولین بار حقیقت این نظام غربی نمایان ساخت؛ نظامی که سال‌ها جهانیان را فریب داده بود که حافظ اصلی آزادی بیان و حقوق بشر است.

اما تاریخ دول غربی و واقعیت‌های آن ثابت می‌کند که از زمان پیدایش، آن‌ها کشورهای استعماری هستند که قرن‌ها مردم آفریقا، آسیا و آمریکا را به بردگی گرفتند و تمدن‌های بومی را در سرزمین‌هایی که با ناوگان خود وارد آنجا شدند، نابود کردند و برای غارت ثروت مردم آن سرزمین‌ها و نابود کردن ارزش‌های تمدنی آن‌ها از فجیع‌ترین روش‌های جاسوسی و فتنه‌گری استفاده کردند.

از آنجایی که قربانیان انسانی، تاریخ وحشی این کشورها را بررسی نکرده‌اند و تحقیقات لازم را در مورد آن‌ها انجام نداده‌اند، لذا این کشورها توانستند از طریق یک ماشین رسانه‌ای کنترل شده و تامین مالی شده، هاله‌ای دروغین درباره ارزش‌های غربی خلق کنند؛ ارزش‌هایی که به زعم آن‌ها حقوق بشر و آزادی بیان را تضمین می‌کند و غربی‌ها ادعا می‌کنند که اساس و پایه نظام آن‌ها بر این اصول استوار است. همانطوری که مستشرقان در قرن هجدهم و نوزدهم و نیمه اول قرن بیستم نیز برای اثبات برتری سفیدپوستان بر سیاه‌پوستان و نیاز سایرین به تجربه و اخلاق آن‌ها در ساختن حکومت‌ها انجام دادند. 

با این حال، تجاوز جنایتکارانه اسرائیل به فلسطین و حمایت کشورهای غربی از این رژیم با سلاح، پول و رسانه، روایت‌های دروغین برای توجیه مواضع خود، بستن دهان منتقدان در دانشگاه‌ها و مدارس، بی‌توجهی به آزادی بیان و اعمال مجازات علیه کسانی که به مواضع آن‌ها مبنی بر حمایت از نسل‌کشی و پاکسازی نژادی پایبند نیستند، ذات این نظام‌ها را آشکار کرد.  

در همین راستا، قراردادی که دانشگاه کلن آلمان با «نانسی فریزر» فیلسوف معروف یهودی آمریکایی و استاد فلسفه و سیاست در مدرسه جدید تحقیقات اجتماعی در نیویورک منعقد کرده بود، لغو کرد، زیرا این فیلسوف نامه‌ای را در ابراز همبستگی با فلسطینی‌ها امضا کرده و کشتاری که نظامیان اسرائیلی در غزه مرتکب می‌شوند را محکوم کرده بود.

دانشجویان فلسطینی- یهودی دانشگاه کلمبیای آمریکا نیز برای اینکه با کودکان غزه ابراز همبستگی کرده بودند، به شیوه‌ای تحقیرآمیز از دانشگاه خود اخراج می‌شوند؛ رئیس دانشگاه نیز مشمول تحقیقاتی می‌شود که قبلا رؤسای دانشگاه‌های هاروارد و پنسیلوانیا در معرض آن قرار گرفته بودند و پس از آن نیز مجبور شدند استعفا بدهند. در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، «اسما تبسم» بهترین دانشجوی دانشگاه به دلیل حمایت از فلسطین در سخنرانی فارغ‌التحصیلی خود، از حضور در شبکه‌های اجتماعی منع شد.

این نوک کوه یخ تصمیمات سرکوبگرانه اطلاعاتی است که ما را به یاد رژیم‌های استبدادی قدیمی مانند رژیم استالین، پل‌پوت و دیگر ظالمان می‌اندازد. در دانشگاه‌های غربی، سرویس‌های اطلاعاتی دهان‌ها را می‌بندند، از آزادی بیان جلوگیری می‌کنند و غرب را وارد مرحله جدیدی از آزار و اذیت فکری می‌کنند که شاید همیشه وجود داشته است، اما تبلیغات شدید این رژیم‌ها، حجابی را بر چشمان مردم ایجاد کرده است که این خوی وحشی را نبینند و خون‌ شهدای غزه را نادیده بگیرند. 

اما پس از اینکه آمریکا از وتوی جنایتکارانه خود برای جلوگیری از توقف تجاوز به غزه و جلوگیری از عضویت شایسته فلسطین در سازمان ملل استفاده کرد؛ آیا کسی می‌تواند دروغ بودن روایات غربی‌ها را باور کند؟ 

هفت کشور صهیونیستی انگلیس، فرانسه، آلمان، آمریکا، ایتالیا، ژاپن و کانادا پس از پاسخ تنبیهی ایران به رژیم صهیونیستی از هم پاشیدند و در ایتالیا برای محکومیت اقدام ایران تجمع کردند، اما آیا شهادت بیش از 34 هزار شهروند غیرنظامی اعم از مرد و زن و کودک در غزه و تخریب منازل بر سر آن‌ها در هنگام خواب و تخریب خانه‌ها، شهرها، تأسیسات، بیمارستان‌ها، مدارس، کلیساها، مساجد  و دانشگاه‌ها در غزه و کرانه باختری را سران این دولت‌ها محکوم کردند؟

طرفین چه کسانی هستند؟ یک طرف متجاوزی است که هولناک‌ترین جنایات نسل‌کشی در عصر مدرن را مرتکب می‌شود! و طرف دوم هم غیرنظامیان بی‌دفاع هستند. تعریف عملیات بزرگ چیست و چه زمانی بزرگ تلقی می‌شود؟ آیا کشتار، آوارگی، گرسنگی و نابودی دو میلیون غیرنظامی فلسطینی بزرگ نیست؟ 

نقاب نفاق غرب در پذیرش ارزش‌های تمدنی و انسانی یک بار برای همیشه سقوط کرده است و غرب استعمارگر صهیونیست بدون شک ثابت کرده است که روایت‌هایش دروغ و به‌شدت ریاکارانه است و تمدن ندارد، بلکه قصد نابودی تمدن ما را دارد؛ تمدنی که علم پزشکی، موسیقی، الفبا، تجارت، هنر، قانون برای جهان تولید کرده است و منطقه ما سرزمین ادیان آسمانی و همزیستی مسالمت‌آمیز است.

غرب و ابزار صهیونیستی آن‌ها، اطلاعات استالینیستی آن‌ها و رسانه‌های متحد آن‌ها خطری قریب‌الوقوع برای منطقه ما، مردم آن و کل جهان است، اما متأسفانه حاکمان گروه هفتگانه وقتی همدیگر را صدا می‌زنند و فوراً برای همکاری در گناه، تجاوز، خونریزی و بستن دهن‌ها حاضر می‌شوند، و در مقابل، شاهد کسانی نیستیم که در راه عدالت و تقوا، توقف جنگ‌ها و هماهنگی واقعی برای تشکیل یک قدرت جهانی برای جلوگیری از تهدید تروریستی صهیونیست‌ها همکاری کنند.

فلسطین فرصتی برای کسانی که معتقدند بشریت را باید از تهدید صهیونیست تروریستی که همه نسل‌های ما با آن روبرو هستند نجات دهند، فراهم کرده است.

پس اقدام امروز و هماهنگی واقعی در برابر تهدید صهیونیست‌های غربی یک مسئولیت انسانی و بالاترین اولویت برای مردم این کره خاکی است. جهان تغییر نکرده است، اما واقعیت غرب آشکار شده است و ما باید این جهان را به گونه‌ای تغییر دهیم که با تمدن، انسانیت و اخلاق ما سازگار باشد.

انتهای پیام/ 411

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار