فرمانده نیروی زمینی ارتش:

«توسعه علم و فناوری» خط مقدم مبارزه با استکبار است

امیر سرتیپ حیدری با بیان اینکه امروز نمی‌توان عرصه نبرد و پیچیدگی‌هایش را بدون توجه به علوم و فناوری‌های نوین و قدرت‌آفرین اداره کرد، گفت: خط مقدم مبارزه با استکبار فقط توسعه علم و فناوری است.
کد خبر: ۶۶۷۶۳۱
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۹ - 16May 2024

امروز خط مقدم مبارزه با استکبار توسعه علم و فناوری استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌‌پرس، امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش در اولین همایش ملی علوم و فناوری‌های نوظهور و شالوده‌شکن در حوزه‌های دفاعی - امنیتی که امروز (پنجشنبه) در دانشگاه افسری امام علی (ع) برگزار شد، با بیان اینکه انسان هنگامی که تحقیق و پژوهش می‌کند، به اندیشه‌هایی برمی‌خورد که می‌تواند دنیا را روشن کرد، اظهار داشت: خداوند هر انسانی را که خلق می‌کند در وجود آن علم، شیفتگی و نوآوری می‌گذارد تا روزی با علمش دنیایی را روشن کند.

امیر سرتیپ حیدری  ادامه داد: خداوند همه علوم را در ذات انسان قرار داده، اما هنر مدیران در این است که بستری را فراهم کنند که این علم گذارده شده در وجود انسان‌ها شکوفا شده و از ذهن‌ها بیرون آید.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه علم است که قدرت می‌آفریند، تصریح کرد: امروز اگر زورگویان عالم بی پروا رجزخوانی می‌کنند با زور شمشیر و توان بدنی نیست، بلکه مبتنی بر علم و دانشی است که به دست آورده و به آن تسلط پیدا کرده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه عملیات «وعده صادق» نابودی رژیم صهیونیستی را چند قدم جلو انداخت، تاکید کرد: اگر از مبدأ رژیم صهیونیستی تهدیدی علیه ما به وقوع بپیوندد از مبدا جمهوری اسلامی به آن پاسخ داده خواهد شد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه امروز خط مقدم مبارزه با استکبار فقط توسعه علم و فناوری است، اظهار داشت: توجه به پایه‌های علمی و انسان‌های عالم خط مقدم مبارزه با استکبار است.

وی ادامه داد: امروز نمی‌توان عرصه نبرد و پیچیدگی‌هایش را بدون توجه به علوم و فناوری‌های نوین و قدرت‌آفرین اداره کرد؛ بنابراین باید به تهدیداتی که موجودیت علمی ما را تهدید می‌کنند، قاطعانه پاسخ دهیم.

وی با اشاره به تلاش‌های صورت‌گرفته شده در مجموعه نیروی زمینی ارتش برای گسترش بستر علم و فناوری در این نیرو گفت: ما شبانه‌روز تمام تلاش‌مان را کردیم تا بستر مناسبی برای گستراندن علم در نیروی زمینی ارتش ایجاد کنیم و نتیجه این تلاش‌های ما، برای مثال بالگرد‌هایی است که این نیرو در اختیار دارد که با بهره‌مندی از بستر علمی، این بالگرد‌ها توان مضاعف به دست آورده و می‌توانند در ماموریت‌های شبانه نیز پرواز کنند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: عاملی که باعث شده تا نیروی زمینی ارتش امروزه در بن‌بست‌شکنی‌ها نقش‌آفرین باشد، وجود دانشمندانی صادق درون مجموعه نیروی زمینی ارتش است.

وی در پایان گفت: این همایش می‌تواند کمک کند تا دستاورد‌های علمی خود را بین همه مراکز علمی کشور به اشتراک بگذاریم تا بتوانیم در راستای هدف مهم‌مان یعنی دانش‌بنیان کردن نیروی زمینی ارتش گام برداریم.

در این همایش از چهار عنوان کتاب در حوزه‌های مختلف دفاعی نیز رونمایی شد.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار