رئیس پلیس فتا تهران بزرگ خبر داد؛

کشف ۵۰ هزار قلم داروی نایاب پیوند عضو در تهران

سرهنگ معظمی گودرزی از شناسایی و دستگیری عاملین فروش دارو‌های غیرمجاز در فضای مجازی خبر داد و گفت: از متهمین دستگیر شده بیش از ۵۰ هزار قلم انواع داروی نایاب و کمیاب کشف شد که قسمت عمده‌ی این دارو‌ها مربوط به پیوند عضو است.
کد خبر: ۶۷۰۴۹۹
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۹ - 30May 2024

کشف ۵۰ هزار قلم داروی نایاب پیوند عضو در تهرانبه گزارش گروه جامعه دفاع‌پرس، سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اظهار داشت: به دنبال دریافت گزارشاتی مبنی بر فروش دارو‌های غیرمجاز و همچنین دارو‌های نایاب و کمیاب در فضای مجازی توسط فرد یا افرادی ناشناس تحقیقات سایبری پلیس فتا آغاز شد و پیگیری موضوع در دستور کار قرار گرفت.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در اولین اقدام کارآگاهان سایبری پلیس فتا پایتخت مشخص شد یک کانال تلگرامی با بیش از ۵۰۰ هزار نفر مخاطب در حال فروش دارو‌های پیوند عضو و دیگر دارو‌های نایاب است.

وی خاطرنشان کرد: در گام دوم تحقیقات پرونده با تلاش شبانه‌روزی پلیس و بررسی‌های علمی و تخصصی هویت گردانندگان کانال به دست آمد و مشخص شد آنها با ارتباط گسترده‌ای که از طریق شغل و رشته خود دارد، دارو‌های سقط جنین و دارو‌های پیوند عضو را به صورت غیرقانونی از مراجع رسمی توزیع خارج کرده و ضمن نگهداری آنها در انبار‌های غیرمجاز با قیمت‌های گزاف در فضای مجازی به فروش می‌رساندند.

رئیس پلیس فتا پایتخت بیان کرد: پس از شناسایی هویت مجرمین و تشریفات قضایی، متهمین در محل اختفای خود دستگیر شدند و انبار آنها با بیش از ۵۰ هزار قلم انواع داروی نایاب کشف و ضبط شد.

سرهنگ معظمی گودرزی با اشاره به اینکه خط قرمز پلیس سلامت مردم است، افزود: پلیس فتا با حضور مستمر و شبانه‌روزی در فضای مجازی با کسانی که جان و مال مردم را بازیچه اهداف شوم خود قرار می‌دهند، مطابق قانون برخورد خواهد کرد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به اینکه مصرف برخی دارو‌ها بدون دستور پزشک می‌تواند مرگ‌آور باشد به شهروندان توصیه کرد: علاوه بر اینکه مصرف خودسرانه دارو می‌تواند آسیب‌های بسیاری جدی در پی داشته باشد، امکان ارائه دارو‌های تقلبی و تاریخ گذشته نیز در فضای مجازی متصور است، حتماً هرگونه دارو و مواد بهداشتی از مراجع رسمی، داروخانه‌ها یا مراکز بهداشت تهیه و با هماهنگی پزشک مصرف شود، شهروندان می‌توانند برای اعلام هرگونه موارد مشکوک از طریق مرکز فوریت‌های سایبری با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ و یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir اقدام کنند.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
پربیننده ها