نامه رئیس هلال‌احمر ایران به صلیب سرخ: طرف درست تاریخ بایستید

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در نامه‌های جداگانه به رئیس فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر نوشت: در برابر جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه سکوت نکنید و طرف درست تاریخ بایستید.
کد خبر: ۶۷۰۵۴۹
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۸ - 31May 2024

نامه رئیس هلال‌احمر ایران به صلیب سرخ: طرف درست تاریخ بایستیدبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «پیرحسین کولیوند» رئیس جمعیت هلال‌احمر در نامه‌هایی جداگانه به رئیس فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر، رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ و رهبران جمعیت‌های ملی سراسر دنیا، با اشاره به نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی به دانشجویان آمریکا، خواستار محکومیت اقدامات رژیم صهیونیستی شد.

وی همراه با این نامه، نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی به دانشجویان باوجدان حامی مردم مظلوم فلسطین در دانشگاه‌های آمریکا و ابراز همدلی و همبستگی ایشان با مردم مظلوم غزه علیه اقدامات غیر انسانی رژیم اشغالگر صهیونیستی را به آنان ارسال کرد.

کولیوند در این نامه نوشت: بار دیگر، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با توجه به ادامه جنایات فجیع رژیم اشغالگر در غزه، از کمیته بین‌المللی صلیب سرخ و سازمان‌های بشردوستانه بین‌المللی درخواست دارد همان‌طور که در نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی آمده است، در طرف درست تاریخ ایستاده و ضمن محکومیت اقدامات ددمنشانه رژیم صهیونیستی، از تمام ظرفیت خود برای جلوگیری از ادامه نقض‌های فاحش حقوق بین‌الملل بشردوستانه از سوی اشغالگران استفاده نماید.

رهبر معظم انقلاب اسلامی دهم خرداد در نامه‌ای خطاب به دانشجویان با وجدان حامی مردم فلسطین در دانشگاه‌های آمریکا، ضمن ابراز همدلی و همبستگی با اعتراضات ضدصهیونیستی این دانشجویان، آنان را بخشی از جبهه مقاومت دانستند و با اشاره به تغییر وضعیت و سرنوشت منطقه حساس غرب آسیا، بر ورق خوردن تاریخ جهان تأکید کردند.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهر ۱۴۰۲ (برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳)، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام طوفان الاقصی را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند. از آغاز درگیری مستقیم و نظامی بین رژیم صهیونیستی و نیروهای حماس تا امروز بیش از ۳۶ هزار نفر از مردم غزه شهید و بیش از ۸۱ هزار نفر مجروح شده‌اند. اخبار منتشر شده از غزه حاکی از جنایات رژیم صهیونیستی در این منطقه است. جنایت اخیر صهیونیست ها در حمله به ارودگاه آوارگان فلسطینی در رفح رقم خورد که وجدان های بیدار در سراسر جهان را جریحه دار کرد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
پربیننده ها