سازمان جهانی بهداشت تسلیم فشارهای رژیم صهیونیستی شد

سازمان جهانی بهداشت با رأی کشورهای اروپایی و غربی قطعنامه‌ای را تصویب کرد که یکی از بندهای آن ادعای رژیم صهیونیستی درباره استفاده نظامی جنبش حماس از بیمارستان‌های نوار غزه است.
کد خبر: ۶۷۰۶۳۹
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۲ - 31May 2024

سازمان جهانی بهداشت تسلیم فشارهای رژیم صهیونیستی شدبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از المیادین، سازمان جهانی بهداشت قطعنامه‌ای را تصویب کرد که شامل بند تحمیل شده توسط نماینده رژیم صهیونیستی مبنی بر استفاده حماس از بیمارستان‌های نوار غزه به عنوان پایگاه نظامی است.

بر اساس این گزارش، قطعنامه سازمان جهانی بهداشت با اکثریت ۵۰ رأی کشور‌های اروپایی و غربی و ۴۴ رای مخالف تصویب شد.

به گفته خبرنگار المیادین، این تصمیم سازمان جهانی بهداشت، رژیم اشغالگر را از جنایات خود علیه بخش بهداشت و درمان نوار غزه تبرئه می‌کند و به این رژیم چراغ سبز نشان می‌دهد تا به جنایات خود ضد بیمارستان‌ها و مراکز درمانی غزه به بهانه استفاده حماس از آنها به عنوان پایگاه نظامی ادامه دهد.

سازمان جهانی بهداشت همچنین با عضویت اسرائیل را در شورای اجرایی خود که وظیفه تعیین سیاست‌های کلی این سازمان را بر عهده دارد، بدون رای گیری موافقت کرد.

این تصمیم سازمان جهانی بهداشت در حالی است که رژیم صهیونیستی تا کنون بسیاری از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نوار غزه را از چرخه خدمت‌رسانی خارج کرده و بیش از ۵۰۰ نفر از کادر درمان را به شهادت رسانده است.

انتهای پیام/ 801

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار