وقوع یک حادثه امنیتی نزدیکی بندر حدیده

شرکت امنیت دریایی «امبری» انگلیس اعلام کرد که یک کشتی در حدود ۴۷ مایل دریایی در غرب الحدیده یمن هدف حمله موشکی قرار گرفته است.
کد خبر: ۶۷۰۸۷۳
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۰ - 02June 2024

.به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، شرکت امنیت دریایی انگلیس اعلام کرد که گزارشی از یک حادثه امنیتی در دریای سرخ نزدیک یمن دریافت کرده استوقوع یک حادثه امنیتی نزدیکی بندر حدیده

در همین ارتباط، شرکت امنیت دریایی «امبری» انگلیس از بروز یک حادثه امنیتی در نزدیکی بندر حدیده (غرب یمن) خبر داد.

این نهاد اعلام کرد که حادثه‌ای در دریای سرخ در ۴۷ مایلی بندر حدیده یمن رخ داده است.

هنوز نیرو‌های مسلح ارتش یمن هنوز به این ادعا‌ها واکنش نشان نداده و آن را رد یا تأیید نکرده است.

این در حالی است که، نیرو‌های مسلح یمن در راستای حمایت از مقاومت فلسطین و مقابله با جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه، که به شهادت رسیدن و زخمی شدن ده‌ها هزار فلسطینی و آواره شدن اکثر ساکنان آن منجر شده است، این رژیم را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب تحت محاصره دریایی قرار داد. به دنبال آن، آمریکا به همراه چند کشور، ائتلاف بین‌المللی دریایی تشکیل داد و با عقب نشینی شماری از کشور‌های اروپایی همراه شد.

یک مقام ارشد در جنبش انصارالله اخیراً تأکید کرد که هر کشوری که در ائتلاف دریایی ایالات متحده در دریای سرخ شرکت کند، امنیت دریایی خود را از دست می‌دهد.

نیرو‌های مسحل یمن بار‌ها به صراحت در بیانیه‌های مختلف اعلام کرده است که به علت ادامه حملات اشغالگران به غزه و کشتار مردم بی‌گناه فلسطین، تمام کشتی‌های عازم اراضی اشغالی و یا کشتی‌هایی را که متعلق به صهیونیست‌ها است، هدف قرار می‌دهد.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
پربیننده ها