حماس: توافق باید حاوی آتش‌بس دائم باشد/ مواضع اسرائیل با گفته بایدن همخوانی ندارد

عضو ارشد جنبش حماس تاکید کرد: نمی توانیم با توافقی موافقت کنیم که برقراری آتش بس نهایی را تضمین نمی کند.
کد خبر: ۶۷۱۲۳۶
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۹ - 04June 2024
 

حماس: توافق باید حاوی آتش‌بس دائم باشد/ مواضع اسرائیل با گفته بایدن همخوانی نداردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «اسامه حمدان» از رهبران جنبش حماس با اشاره به همخوان نبودن موضعگیری های اخیر سران رژیم صهیونیستی درباره دستیابی به توافق آتش بس با اظهارات اخیر «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا در این باره تاکید کرد: ما با توافقی که بر آتش بس دائم در نوار غزه و خروج اشغالگران از این منطقه و بستن قرارداد مبادله اسیران تاکید کند، موافق هستیم.

 حمدان سه شنبه شب در کنفرانس مطبوعاتی خود در بیروت افزود: ما پیشنهادی را که از میانجی‌ها دریافت کرده‌ایم، به برادران قطری اطلاع دادیم و در همان زمان نیز موافقت خود را با آن اعلام کردیم.

وی اضافه کرد: ما پیشنهاد را از میانجی‌ها در ۵ ماه مه(۱۶ اردیبهشت) دریافت کردیم و در ۶ مه(۱۷ اردیبهشت) نیز موافقت خود را با آن اعلام کردیم، اما اسرائیل به آن پاسخی نداده است.

حمدان گفت: گفته های اسرائیل تامین کننده برقراری یک آتش بس دائمی و عقب نشینی کامل از غزه نیست و این امر با اظهارات رئیس جمهور آمریکا همخوانی ندارد.

وی تصریح کرد: اشغالگران فقط یک مرحله را می خواهد که در آن مرحله اسیران خود را بازپس بگیرند و سپس جنگ را از سر بگیرند.

این عضو ارشد حماس گفت: اشغالگران رنگ اسیران خود را نخواهد دید؛ مگر بر اساس یک قرارداد مبادله عادلانه که از طریق آن اسیران ما از آزادی برخوردار خواهند شد.

حمدان اظهارداشت: با قراردادی که شامل برقراری آتش بس دائم و خروج کامل اشغالگران از نوار غزه و مبادله اسیران نباشد، موافقت نمی کنیم.

وی تاکید کرد: بدون موضع صریح اسرائیل مبنی بر آمادگی برای توقف دائمی جنگ و خروج از غزه، توافقی حاصل نخواهد شد.

حمدان افزود: نمی توانیم با توافقی موافقت کنیم که برقراری آتش بس نهایی را تضمین نمی کند

وی تصریح کرد: منتظر موضع صریح اسرائیل در مورد آتش بس دائمی و عقب نشینی از غزه هستیم.

حمدان افزود: اسرائیل باید درخصوص موافقت با موضوع آتش بس دائمی و عقب نشینی کامل از غزه به طور روشن پاسخ دهد.

وی گفت: رژیم صهیونیستی پیشنهادی ارائه نکرد، بلکه به پیشنهاد میانجی‌گران اعتراض کرده است.

حمدان در بخش دیگری از کنفرانس خود به وضعیت ناگوار اسیران مرد و زن فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی و افزایش تعداد آنها از آغاز جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه اشاره کرد و گفت: اسرائیل به نقض حقوق، جنایت و اعدام میدانی غیرنظامیان ربوده شده از نوار غزه ادامه می دهد.

حمدان افزود: آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی در خاور نزدیک (آنروا) پیدا شدن ۲۲۵ پیکر اسیران فلسطینی را که از نوار غزه ربوده شده بودند، تایید کرده است.

وی بیان کرد: از هفتم اکتبر (۱۵ مهر ۱۴۰۲)، شمار اسیران فلسطینی که در زندان های رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده اند، به شکل بی سابقه ای افزایش یافته است و از آن تاریخ تاکنون ۱۸ اسیر به شهادت رسیده اند.

عضو ارشد جنبش حماس گفت: شمار اسیران فلسطینی از هفتم اکتبر۲۰۲۳ به ۹ هزار و ۵۰۰ اسیر افزایش یافته است و زنان اسیر با انواع شکنجه ها و بدرفتاری ها روبرو هستند.

حمدان اضافه کرد: بیش از ۲۰۰ کودک فلسطینی که از هفتم اکتبر بازداشت شده اند، همچنان در زندان های رژیم صهیونیستی بسر می برند و با شرایط دشواری دست و پنجه نرم می کنند.

وی افزود: نظامیان اشغالگر از هفتم اکتبر بیش از چهار هزار نفر از ساکنان نوار غزه را بازداشت کرده اند.

حمدان در پایان اظهار داشت: خواستار اقدام فوری بین المللی برای متوقف کردن تجاوزها و جنایت های رژیم صهیونیستی علیه اسیران فلسطینی هستیم.

برچسب ها: حماس
نظر شما
پربیننده ها