تکلیفی که شهید ۱۴ ساله بر گردن ما گذاشت+ فیلم

این‌روز‌ها تقریبا ۳۸ سال از شهادت «نورالله اختری» می‌گذرد، درحالی که جنگ ما هنوز تمام نشده است؛ بلکه دفاع مقدس همچنان امتداد دارد؛ یک‌روز در میدان سیاست، یک‌روز در میدان فرهنگ، یک‌روز در میدان دفاع از حرم و...
کد خبر: ۶۷۱۳۳۳
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۴:۲۴ - 06June 2024

گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس: «نورالله اختری» نوجوانی ۱۴ ساله بود که از نوجوان دشت کربلا یعنی حضرت قاسم‌بن‌الحسن (ع) الگو گرفت و سرانجام خونین‌بال کربلایی شد؛ همان نوجوانی که علی‌رغم سفید بودن پرونده اعمالش، می‌گفت: «از خدا خواستم تا سنم کمه و گناهم بیشتر نشده، شهید شوم» و چه زیبا خدا او را در سن ۱۴ سالگی، به آرزویش رساند.

آری! نورالله همچون اختری در آسمان ایثار و شهادت درخشید؛ همان رزمنده‌ای که وقتی اسلحه در دست گرفت و کلاه‌خود بر سر خود گذاشت، کلاه‌خودش برای سرش بزرگ بود؛ همچون حضرت قاسم (ع) که می‌گویند وقتی می‌خواست به میدان برود، زره برای قامتش بزرگ بود؛ همان نوجوانی که وقتی دید امامش فرمان جهاد صادر کرده است، علی‌رغم سن کمی که داشت، نتوانست جبهه‌ها را خالی از حضور خود ببیند و وقتی به جبهه رفت، در مصاحبه‌ای ملت ایران را هم به حضور در جبهه دعوت کرد و نسبت به عواقب خالی شدن جبهه‌ها به همگان هشدار داد؛ آری! نورالله، اختری درخشان در آسمان بصیرت هم بود.

تکلیفی که شهید ۱۴ ساله بر گردن ما نهاد+ فیلم

نورالله در این مصاحبه گفت: «حقیر خیلی کوچک‌تر از آن هستم که بخواهم برای ملت شریف و بزرگوار و شهیدپرور پیامی داشته باشم؛ ولی این را به‌عنوان یادآوری عرض می‌کنم که هر روز جبهه‌ها را خالی نگذارند؛ چون دشمنان ما همیشه منتظرند و در پی همین فرصتند تا جبهه‌ها را خالی ببینند و ضربه‌ای که از سال‌ها قبل و مدت‌های مدید منتظر آن هستند را بر این ملت وارد بیاورند. در خودشان هرموقع احساس وظیفه کردند، با توجه به فرمان رهبر کبیر انقلاب به جبهه‌ها روی بیاورند؛ چون کربلا رفتن خون می‌خواهد».

این‌روز‌ها تقریبا ۳۸ سال از شهادت «نورالله اختری» می‌گذرد، درحالی که جنگ ما هنوز تمام نشده است؛ بلکه دفاع مقدس همچنان امتداد دارد؛ یک‌روز در میدان سیاست، یک‌روز در میدان فرهنگ، یک‌روز در میدان دفاع از حرم، یک‌روز در میدان دفاع از قدس و یک‌روز هم در میدان حضور در صحنه؛ بنابراین تکلیف ما امروز همان چیزی است که این نوجوان شهید ۱۴ ساله بر گردن ما گذاشت.

امروز همانند دیروز که دشمن منتظر بود تا جبهه‌ها را خالی ببیند و به این ملت ضربه بزند؛ اگر دوباره جبهه را خالی ببیند، به این ملت ضربه خواهد زد، امروز تمام دنیا به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات جشم دوخته است؛ مشارکتی که هرچه بیشتر باشد، بر افتدار و مشروعیت نظام جمهوری اسلامی ایران می‌افزاید؛ همان نظام مقدسی که خون امثال نورالله پای آن ریخته شده است؛ بنابراین اگر امروز جبهه را خالی کنیم، در برابر این شهیدان باید پاسخگو باشیم؛ آری! امروز انتخابات در امتداد دفاع مقدس است.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار