عربستان یورش صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی را محکوم کرد

وزارت خارجه عربستان سعودی یورش شهرک‌نشینان تندرو صهیونیست به مسجدالاقصی را محکوم کرد.
کد خبر: ۶۷۱۴۶۶
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۴ - 06June 2024

عربستان یورش صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی را محکوم کردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، در ادامه واکنش‌ها به راهپیمایی تحریک‌آمیز صهیونیست‌های تندرو به صحن مبارک مسجدالاقصی، وزارت خارجه عربستان سعودی با صدور بیانیه‌ای تعرض صهیونیست‌های افراطی به مسجدالاقصی را به‌شدت محکوم کرد.

خبرگزاری دولتی عربستان سعودی «واس» شب گذشته (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور راهپیمایی تحریک‌آمیز گروهی از صهیونیست‌های تندرو به‌همراه مشارکت شماری از سران این رژیم و اعضای کنست در مسجدالاقصی را که با حمایت نیرو‌های اشغالگر اسرائیلی انجام می‌گیرد، محکوم می‌کند.

در بیانیه وزارت خارجه عربستان سعودی آمده است: عربستان اقدامات هتاکانه مقامات اشغالگر اسرائیلی در تعرض به مسجدالاقصی را که تعرض آشکار به احساسات مسلمانان است در شرایطی که جنگ در غزه و تجاوزات علیه غیرنظامیان بی‌دفاع در غزه و در سرزمین‌های اشغالی ادامه دارد، به‌شدت محکوم می‌کند.

این اقدامات تحریک‌آمیز، نقض آشکار قوانین بین‌المللی و وضعیت تاریخی و قانونی قدس است.

ریاض مجدداً حمایت خود از ملت فلسطین و همه تلاش‌ها برای رسیدن به راه حل عادلانه بر مبنای تشکیل دولت مستقل فلسطینی را اعلام می‌کند.

شهرک‌نشینان صهیونیست روز گذشته (چهارشنبه) تحرکات خشونت‌آمیز و تحریک‌آمیز موسوم به «راهپیمایی پرچم» را با حمایت گسترده نظامیان رژیم اشغالگر در خیابان‌های قدس اشغالی آغاز کردند. صهیونیست‌ها برای تحریک هرچه بیشتر فلسطینیان اقدام به رقص دسته‌جمعی، در دست گرفتن پارچه‌نوشته‌های خصمانه، مخالفت با دادگاه بین‌المللی و ضرب و شتم فلسطینیان کردند.

انتهای پیام/ 118

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار