معاون وظیفه عمومی انتظامی استان کرمانشاه عنوان کرد؛

۱۲ مشوق برای ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی سربازان

سرهنگ «همتی» گفت: برای ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی در جامعه ۱۲ مشوق ازجمله یک ماه کسر خدمت سربازی، یک ماه مرخصی تشویقی، ۶ ماه تعویق اعزام به خدمت، اعطا درجه، بخشش اضافه‌خدمت، به‌کارگیری به‌عنوان مربی و اولویت استخدام در نیروهای مسلح برای سربازان دارای مهارت در نظر گرفته‌ شده است.
کد خبر: ۶۷۱۴۷۴
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۰ - 06June 2024

۱۲ مشوق برای ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی سربازانبه گزارش دفاع‌پرس از کرمانشاه، سرهنگ «مسعود همتی» معاون وظیفه عمومی انتظامی استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به تأکیدات فرمانده معظم کل قوا بر تربیت و آموزش سربازان در دوران سربازی و رفع معضل بیکاری و دغدغه اشتغال جوانانی که برای دفاع از تمامیت ارضی کشور در نیروهای مسلح خدمت می‌کنند، از اوایل سال ۹۶ قرارگاه مهارت‌آموزی در حال فعالیت است.د

وی افزود: برای ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی در جامعه ۱۲ مشوق ازجمله یک ماه کسر خدمت سربازی، یک ماه مرخصی تشویقی، ۶ ماه تعویق اعزام به خدمت، اعطا درجه، بخشش اضافه‌خدمت، به‌کارگیری به‌عنوان مربی و اولویت استخدام در نیروهای مسلح برای سربازان دارای مهارت در نظر گرفته‌شده است.

معاون وظیفه عمومی انتظامی استان کرمانشاه ضمن اشاره به افرادی که قبل از سربازی دوره‌های مهارت‌آموزی را طی کرده و موفق به کسب گواهی شوند، تصریح کرد: این افراد می‌بایست برای بهره‌مندی از مشوق‌های فوق تا ۲ ماه قبل از تاریخ اعزام به خدمت در سامانه سخا ثبت‌نام کنند.

این مسئول ادامه داد: متقاضیان در صورت ثبت درخواست در سامانه سخا می‌توانند ۴ اولویت را انتخاب کنند و بر اساس امتیازاتی که کسب می‌کنند، از یکی از مشوق‌ها برخوردار شوند.

سرهنگ همتی خاطرنشان کرد:: کلیه کسانی که حداقل ۸۰ ساعت مهارت کسب کرده‌اند، دارندگان دوره‌های کوتاه‌مدت فنی و حرفه‌ای، کشاورزی، دارندگان مدرک هنرستان، فارغ‌التحصیلان گروه پزشکی و پیراپزشکی می‌توانند از تسهیلات فوق بهره‌مند شوند.

وی یادآوری کرد: سایر فارغ‌التحصیلان دانشگاهی درصورتی‌که ۲۴۰ امتیاز به‌واسطه کسب مهارت‌های مرتبط با رشته، واحد عملی، کار آزمایشگاهی، تدریس در رشته تحصیلی و … را کسب کنند، می‌توانند از مشوق‌های فوق برخوردار شوند.

معاون وظیفه عمومی انتظامی استان کرمانشاه اضافه کرد: مشمولان غایبی که برای اعزام به خدمت اقدام کرده‌اند نیز در صورت داشتن مهارت و ثبت‌نام در سامانه سخا از بخش اضافه‌خدمت برخوردار می‌شوند.

وی خاطرنشان ساخت: طرح مهارت‌آموزی جز مأموریت‌های نیروهای مسلح بوده و ان‌شاءالله بناست که همه سربازان نیروهای مسلح یک مهارت تخصصی و ۵ مهارت عمومی ازجمله مهارت کسب‌وکار، سبک زندگی، سواد مالی و حقوقی، سواد رسانه‌ای، امداد و نجارت را کسب کنند.

سرهنگ همتی با اشاره به اینکه یکی از مأموریت‌های ما علاوه بر توانمندسازی سربازان، کمک به اشتغال جوانان است که ان‌شاءالله با کمک دولت و مجلس، سربازان جز وام‌گیرندگان شناخته شوند و در این راستا مبلغ تسهیلات وام خوداشتغالی آنان افزایش یابد.

وی در پایان و بابیان اینکه گروه کاری مهتا در راستای هدایت و راهبری دستگاه‌های کشوری و لشکری استان‌ها تشکیل‌شده است، ادامه داد: امیدواریم با تلاش گسترده دستگاه‌های متولی امر مهارت‌آموزی در سطح نیروهای مسلح و دستگاه‌های دولتی، موضوع مهارت‌آموزی پررنگ‌تر از قبل جلوه نماید و بتوانیم همه سربازان را تحت پوشش مهارت‌آموزی قرار دهیم.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها