مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان:

حل مسائل و مشکلات فرهنگی موجود در جامعه همت مضاعف می‌طلبد

روانشاد با بیان اینکه برای حل مسائل و مشکلات فرهنگی موجود در جامعه، نیاز است که همت مضاعفی داشته باشیم، بر ضرورت شناخت و فهم عناصر فرهنگی هر منطقه از استان تأکید کرد.
کد خبر: ۶۷۱۵۶۱
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۱ - 06June 2024

حل مسائل و مشکلات فرهنگی موجود در جامعه همت مضاعف می‌طلبدبه گزارش دفاع‌پرس از لرستان، «اعظم روانشاد»، دبیر شورای فرهنگ عمومی لرستان، امروز (پنج شنبه) در گردهمایی ائمه جمعه لرستان که در بیت نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد برگزار شد، با اشاره به تغییرات آئین‌نامه شورای فرهنگ عمومی، اظهار داشت: این تغییرات در سال ۱۴۰۲ نهایی و اوایل امسال به صورت رسمی به ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‎‌ها در سراسر کشور ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه برگزاری جلسات شورای فرهنگ عمومی در‎ لرستان طی دو سال اخیر از روند مطلوبی برخوردار است، افزود: خوشبختانه این جلسات در مسیر واقعی و حقیقی خود در حال پیشروی بوده و به ماهیت و جایگاه اصلی و رویکرد حل مسئله بودن خود در حال نزدیک شدن است. در راستای مرتفع ساختن مسائل و مشکلات فرهنگی موجود در جامعه، نیاز است که همت مضاعفی داشته باشیم.

وی بر ضرورت شناخت و فهم عناصر فرهنگی هر منطقه از استان و زیست‌بوم و مردم‌محور بودن مصوبات شورای فرهنگ عمومی در شهرستان‌ها تأکید کرد.

روانشاد در ادامه با اشاره به اینکه براساس ابلاغ جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی ۵ کمیته ذیل شورای فرهنگ عمومی تشکیل شده است، گفت: این کمیته‌ها شامل کمیته هنر و رسانه به دبیری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، کمیته امور دینی، تبلیغی و مناسک به دبیری مدیرکل تبلیغات اسلامی، کمیته تعلیم و تربیت به دبیری مدیرکل آموزش و پرورش، کمیته امور اجتماعی خانواده و رصد به دبیری مدیرکل امور اجتماعی استانداری و کمیته اقتصاد و فرهنگ به دبیری مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی لرستان و ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان هستند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی لرستان با تأکید بر اینکه در این جلسات با نگاه استانی مسایل مربوط به هر کمیته احصا و شناسایی می‌شوند، افزود: به منظور رفع این مسائل، برنامه‌های پیشنهادی استخراج و به دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان ارسال خواهد شد که در حال حاضر نیز تبدیل شاخصه‌های ارتقای فرهنگ عمومی به گفتمان عمومی و ملی در دستور کار شورای فرهنگ عمومی استان قرار دارد.
انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار