رژیم صهیونیستی در فهرست سیاه سازمان ملل قرار می‌گیرد

منابع خبری شب گذشته گزارش دادند که دبیرکل سازمان ملل متحد قصد دارد رژیم صهیونیستی را در فهرست سیاه کشور‌های کودک‌کُش قرار دهد.
کد خبر: ۶۷۱۶۰۵
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۹ - 07June 2024

رژیم صهیونیستی در فهرست سیاه سازمان ملل قرار می‌گیردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی گزارش داد که «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد به مقام‌های این رژیم اطلاع داده است که قصد دارد رژیم صهیونیستی را در فهرست سیاه کشور‌های کودک‌کُش قرار دهد.

دبیرکل سازمان ملل متحد پیش‌تر نیز حمله به یک مدرسه تحت اداره سازمان ملل متحد که دست کم ۴۰ کشته برجای گذاشت را محکوم کرده بود.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهر ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان‌الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش‌بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه یا آتش‌بس موقت هفت روز طول کشید و سرانجام ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳ به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

کابینه جنگ رژیم اسرائیل ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۶ می ۲۰۲۴ نیز به‌رغم مخالفت‌های بین‌المللی، حمله زمینی به شهر رَفَح واقع در جنوب نوار غزه را تائید کرد و ارتش این رژیم از ۱۸ اردیبهشت بخش فلسطینی گذرگاه رَفَح در شرق این شهر را اشغال کرده است و بدین ترتیب، رَفَح شاهد حملات هوایی و گلوله‌باران شدید رژیم اسرائیل در تمام مناطق خود از جمله مناطق مسکونی بوده و این رژیم با حمله به سمت گذرگاه رفح، تنها دروازه فلسطینیان غزه را به روی جهان بسته است.

ارتش رژیم صهیونیستی ۲۶ می (۶ خرداد جاری) به بهانه نابودی حماس با حمله به اردوگاه آوارگان در شهر رَفَح در جنوب نوار غزه دست کم ۴۱ فلسطینی از جمله زنان و کودکان را شهید و ده‌ها نفر دیگر را زخمی کرد که این موضوع باعث نگرانی‌های بین المللی شده است چرا که وضعیت نوار غزه را وخیم‌تر می‌کند.

بر اساس تازه‌ترین آمار وزارت بهداشت غزه، شمار شهدای جنگ اسرائیل در غزه از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ (۱۵ مهر۱۴۰۲) به ۳۶ هزار و ۵۸۶ نفر و شمار زخمی‌ها به ۸۳ هزار و ۷۴ نفر رسیده است.

انتهای پیام/ 118

نظر شما
پربیننده ها