امام جمعه ارومیه:

مردم در تشییع شهدای خدمت یک حماسه خلق کردند

حجت الاسلام «قریشی» گفت: مردم در تشییع شهدای خدمت یک حماسه خلق کردند و کامل کننده فرآیند قدردانی از این شهیدان، حضور گسترده در انتخابات است.
کد خبر: ۶۷۱۶۶۴
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۴ - 07June 2024

مردم در تشییع شهدای خدمت یک حماسه خلق کردند

به گزارش دفاع‌پرس از ارومیه، حجت الاسلام والمسلمین «سیدمهدی قریشی» نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مرکز استان که در مصلای امام خمینی شهر برگزار شد، با بیان اینکه امروزه به بهانه‌های فرهنگی عده‌ای از ازدواج غفلت می‌کنند و سن ازدواج در جامعه افزایش یافته است، گفت: دولت امکان ازدواج برای جوانان را فراهم کنند چرا که ازدواج در حفظ حیا و عفت جامعه، ایمان افراد و جوانی جمعیت بسیار تاثیرگذار است. 

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه مردم در تشییع شهدای خدمت یک حماسه خلق کردند، گفت: کامل کننده فرآیند قدردانی از شهدای خدمت، حضور گسترده در انتخابات و انتخاب فردی اصلح برای کسوت ریاست جمهوری است. 

حجت الاسلام قریشی با اشاره به آغاز ماه ذی الحجه افزود: عید قربان، عید غدیرخم، روز مباهله، روز عرفه از حوادث مهم این ماه است همچنین عبادت و روزه گرفتن در این ماه نیز بسیار توصیه شده است. 

امام جمعه ارومیه با بیان اینکه امام سجاد علیه السلام در آغاز رساله حقوق می‌فرمایند زبان ۵ حق به گردن انسان دارد، گفت: اولین حق زبان این است که از حرف ناپسند او را دور نگه داریم و زبان به فحاشی و حرف‌های ناپسند باز نکنیم. 

وی ادامه داد: دومین حق زبان، عادت دادن زبان به حرف خوب، سومین حق بستن آن است مگر در زمانی که نیاز به حرف زدن باشد؛ چهارمین حق، سخن گفتن با ادب و با بهترین واژه‌ها و پنجمین حق زبان نیز این است که کلام اضافی را از زبان بگیریم و به مقدار نیاز حرف بزنیم.

حجت الاسلام قریشی تاکید کرد: بر اساس تعالیم اسلام و قرآن، زنان و مردان، اهل خانواده خود را با صفات نیکو صدا بزنند تا مودت و مهربانی بین اعضای خانواده بیشتر شود.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها