وزارت بهداشت غزه اعلام کرد؛

زنان و کودکان قربانیان اصلی فاجعه اردوگاه النصیرات

وزارت بهداشت غزه با صدور بیانیه‌ای آمار هولناکی از جنایات رژیم صهیونیستی در نسل‌کشی فلسطینیان را منتشر کرد.
کد خبر: ۶۷۲۱۰۳
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۰ - 10June 2024

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از الجزیره، با گذشت بیش از ۲۴ ساعت از عملیات رژیم صهیونیستی در اردوگاه النصیرات، اکنون وزارت بهداشت غزه اقدام به انتشار گزارش دقیقی از توحش این رژیم علیه غیرنظامیان فلسطینی کرد.

زنان و کودکان قربانیان اصلی فاجعه اردوگاه النصیرات

بر این اساس، وزارت بهداشت غزه طی بیانیه‌ای اعلام کرد: در مجموع طی یورش ارتش رژیم صهیونیستی به نصیرات، ۲۷۴ غیرنظامی جان خود را از دست دادند که از این میان ۶۴ کودک، ۵۷ زن، و ۳۷ سالمند در میان قربانیان قرار داشتند.

این بیانیه در ادامه با اشاره به خسارات سنگین وارده به زیرساخت‌های غیرنظامیان، از زخمی شدن ۷۹۸ فلسطینی در عملیات صهیونیست‌ها خبر داد. بدین ترتیب، توحش جدید رژیم صهیونیستی باعث شد روز گذشته بدترین آمار تلفات غیرنظامیان ظرف یک شبانه روز از زمان آغاز جنگ غزه ثبت شود.

بدین ترتیب شمار تلفات غیرنظامیان فلسطینی از زمان آغاز جنگ غزه در هفتم اکتبر به ۳۷ هزار و ۸۴ تن افزایش یافت. همچنین طی این مدت ۸۴ هزار و ۴۹۴ غیرنظامی نیز مجروح شده‌اند. این آمار‌ها به جز بیش از ۱۰ هزار نفری است که اکنون زیرآوار‌ها باقی مانده و انتظار می‌رود پس از پایان جنگ و آواربرداری باید آنها را نیز در شمار شهدای غزه قرار داد.

جنایات نظامیان رژیم صهیونیستی و شهرک نشینان در کرانه باختری نیز از هفتم اکتبر، ۵۳۲ غیرنظامی را به کام مرگ کشانده و بیش از ۵ هزار نفر را مجروح ساخته است.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
پربیننده ها