استفاده تل‌آویو از بمب‌های حاوی اورانیوم تضعیف شده در غزه

مقامات فلسطینی از آژانس بین‌الملل انرژی اتمی خواستند به مسئله استفاده تل‌آویو از بمب‌های حاوی اورانیوم تضعیف شده در غزه ورود کند.
کد خبر: ۶۷۲۱۱۵
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۸ - 10June 2024

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از الجزیره، رژیم صهیونیستی در حمله به غزه از هیچ جنایتی فروگذار نکرده است. از استفاده از بمب‌های ۲ هزار پوندی آمریکایی در هدف قرار دادن چادر‌های آوارگان فلسطینی در رفح تا بمباران گسترده و کور مناطق مسکونی از جمله جنایات این رژیم در نسل کشی فلسطینیان در این باریکه به شمار می‌رود.

استفاده تل‌آویو از بمب‌های حاوی اورانیوم تضعیف شده در غزه

با این حال، در جدیدترین گزارش‌ها، خبر‌هایی درباره استفاده ارتش رژیم صهیونیستی از بمب‌های حاوی اورانیوم تضعیف شده در غزه ارائه شده که این مسئله نگرانی‌های بسیاری را برانگیخته است.

صالح عبدالشافی، سفیر فلسطین در اتریش با صدور بیانیه‌ای از آژانس بین المللی انرژی اتمی وابسته به سازمان ملل متحد خواست به مسئله مطرح شده از سوی رسانه‌ها ورود کند.

در بیانیه وی آمده است: ما از آژانس بین المللی انرژی اتمی می‌خواهیم با ارسال ناظرانی به غزه این مسئله را مورد سنجش قرار دهد که آیا ارتش اسرائیل در این منطقه از مهمات حاوی اورانیوم تضعیف شده استفاده کرده است یا خیر.

گرچه استفاده از مهمات حاوی اورانیوم تضعیف شده براساس تعریف نظامی، استفاده از تسلیحات هسته‌ای به حساب نمی‌آید، اما آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره خطر تشعشعات این مهمات بر غیرنظامیان هشدار داده است.

پیش از این ارتش آمریکا به وفور از مهمات حاوی اورانیوم تضعیف شده در جنگ عراق استفاده کرده بود. تاکنون گرچه مقامات صهیونیست درباره استفاده از چنین تسلیحاتی سکوت کرده‌اند، اما ارتش این رژیم از بمب‌های ممنوعه فسفری به طور گسترده در حمله به جنوب لبنان بهره گرفته است.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار