معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا:

مشارکت در انتخابات یک اصل همگانی برای نیرو‌های مسلح است

سردار «سنایی‌راد» مشارکت در انتخابات را یک اصل همگانی برای آحاد مردم و به‌ویژه نیرو‌های مسلح دانست و گفت: مسیر فرصت‌ساز و امیدآفرین دولت سیزدهم، باید از سوی دولت بعدی ادامه یابد.
کد خبر: ۶۷۲۱۳۶
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۰ - 10June 2024

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار «رسول سنایی‌راد» معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا در گردهمایی هادیان سیاسی ارتش که در سالن همایش‌های کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد، با بیان اینکه مشارکت در انتخابات یک اصل همگانی برای آحاد مردم، به‌خصوص نیرو‌های مسلح است، اظهار داشت: حضور حداکثری و فعال مردم در عرصه‌ی انتخابات یک اصل است و اهمیت ویژه‌ای دارد. رئیس جمهور جدید باید برای ایران قوی تلاش کند؛ بنابراین، اصل وجود مشارکت حداکثری در جمهوری اسلامی بر کسی پوشیده نیست.

سردار سنایی‌راد

سردار سنایی‌راد افزود: امام خمینی (ره)، رهبر کبیر انقلاب اسلامی، نقش اساسی در دستاورد بزرگ انقلاب داشته و آن هم چیزی جز، نظام جمهوری اسلامی ایران «نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد»، نیست.

وی با اشاره به اینکه در سیره و اندیشه امام راحل، مردم از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند، تصریح کرد: رهبر کبیر انقلاب از نهضت، با باورمندی به مردم شروع به فعالیت می‌کند و تا تثبیت انقلاب با تکیه بر مردم و تأکید بر نقش محوری آحاد جامعه پیش می‌رود و در اندیشه حضرت امام (ره) شیوه اخذ رای به صورت تزئینی نیست.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به اینکه حضرت امام (ره) قوی بودن را شرط خروج از شرایطی که یک ملت در ذلت گرفتار شده است می‌دانست، اضافه کرد: در حکومت اسلامی مورد نظر امام، حمایت از مردم به‌خصوص محرومین، یکی از وظایف الهی دولتمردان به حساب می‌آید و این همه اصرار امام (ره) بر اهمیت و نقش مردم در صحنه در تمامی دوران زندگی، مبتنی بر اهمیتی است که در دین مبین اسلام به مردم داده شده است.

وی گفت: امروز که در آستانه انتخابات هستیم، بایستی مکمل حماسه بدرقه پیکر شهدا باشیم؛ جالب است که حتی جایی که معمولاً ضعف بر جامعه عارض می‌شود، عزا و ماتم بزرگی است؛ اما رهبری از این بدرقه تجلیل کرد و اذعان داشتند که نه‌تنها عزا زمین‌گیرمان نکرد، بلکه نمایش اقتدار، عزت و حماسه برای ما بود و عرصه و صحنه انتخابات نیز بایستی مکمل همین حماسه یعنی حضور مردم باشد.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به اینکه همفکری، مشورت، تدبیر و انتشار محتوا‌های امیدآفرین در فضای مجازی، زمینه عملیاتی کردن چهار راهبرد مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی درخصوص رقابت، سلامت، امنیت و مشارکت را تحقق می‌بخشد، افزود: رهبری بر مشارکت مردم تأکید دارند و بر این باور هستند که حضور پرشور مردم در انتخابات پیش رو می‌تواند مسیرِ آغازشده از سوی شهید آیت‌الله رئیسی را تقویت کند و همچنین منافع ملی ما را در شرایط کنونی بین‌المللی پیش ببرد.

سردار سنایی‌راد یادآور شد: یک اصل راهبردی دیگری که رهبری به میدان آورده، رعایت اخلاق است؛ چرا که گاهی برخی از بداخلاقی‌ها موجب از بین رفتن اعتبار و حیثیت ملی در مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی می‌شود. افرادی هم که وارد میدان انتخابات شده‌اند، از بداخلاقی، بددهنی و توهین و تهمت به دیگران در تبلیغات و فضای مجازی و همچنین از سیاه‌نمایی و بیان مطالب دروغ و خلاف واقع برای جلب نظر مردم اجتناب کنند؛ چرا که این کار‌ها موجب سلب برکت و عنایت الهی است.

وی تأکید کرد: همه رؤسای جمهور بایستی متدین و ولایتمدار باشند؛ چرا که نظام ما مبتنی بر دین است و نمی‌شود تدیّن را کنار بگذاریم.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه در حال حاضر مسائل اساسی کشور همان مشکلاتی است که مردم در نظرسنجی‌های انتخاباتی به آن اشاره کردند و در رأس این مسائل، مشکلات اقتصادی و معیشتی قرار دارد، خاطرنشان کرد: همانطور که ناکارآمدی موجب بی اعتمادی مردم به مسئولان می‌شود، مشکلات اقتصادی نیز یکی از مسائل کشور است که خوشبختانه بخشی از این ناکارآمدی با کار جهادی دولت رئیس جمهور شهید آیت‌الله رئیسی و تمرکز آن‌ها بر اولویت‌ها و به پایان رساندن تعداد زیادی از طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام جبران شد؛ این مسیر فرصت‌ساز و امیدآفرین که دولت سیزدهم شروع کرده است، باید از سوی دولت چهاردهم تکمیل شود.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
پربیننده ها